Nauczyciele MOW-u w Rudach na kursie językowym w Anglii [ZDJĘCIA]

0
Nauczyciele MOW-u w Rudach na kursie językowym w Anglii
Nauczyciele MOW-u w Rudach na kursie językowym w Anglii

Nauczyciele wzięli udział w kursie języka angielskiego w Bournemouth, który miał za zadanie przygotować kadrę na zagraniczne szkolenia.

W październiku 2018 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach wystartował projekt realizowany w ramach projektu PO WER „Ponadnarodowa mobilność kadry” pod nazwą „Rozwój inicjatyw, wymiana myśli, rozwój opieki wychowawczej, socjalizacyjnej w zakresie rehabilitacji niedostosowanych społecznie, uzależnionych, z zaburzeniami psychicznymi – nieletnich przebywających w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach”.

- reklama -

Pierwszym etapem projektu było podniesienie kwalifikacji językowych wśród nauczycieli – odbył się kurs języka angielskiego, który miał za zadanie przygotować kadrę na zagraniczne szkolenia. Projekt przewiduje aż cztery szkolenia: intensywny kurs języka angielskiego w Wielkiej Brytanii, skuteczne metody nauczania oparte na projektach, e-nauczanie w szkolnych klasach i metody pracy z dzieckiem zaburzonym.

3 lutego czworo nauczycieli wyleciało do Wielkiej Brytanii na kurs języka angielskiego. Po wylądowaniu w Luton zwiedzili Londyn, a następnie udali się do pełnego uroku miasta Bournemouth. Następnego poranka nauczyciele wzięli udział w pierwszych zajęciach w szkole językowej Richard Language College. W szkole tej panuje radosna atmosfera, pracownicy byli zawsze pomocni, jeśli pojawił się problem. Nauczyciele MOW-u szybko złapali z nimi wspólny język i nawiązali nowe znajomości z ludźmi z Dubaju czy Arabii, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii również po to, by nauczyć się języka. Po zajęciach był czas na zwiedzanie i poznawanie Bournemouth. Wolny czas był wykorzystany do granic możliwości. Zwiedzone było całe miasto wzdłuż i wszerz – oceanarium, stadion, parki tematyczne i wiele innych. Oczywiście nieodzownym elementem było również poznawanie tradycyjnej kuchni angielskiej. 9 lutego przygoda dobiegła końca. Szkolenie, jak i cała podróż pozostawiła chęć dalszej nauki języka i powrotu do Wielkiej Brytanii.

Teraz nauczycieli czeka dalsza nauka, praca i przekazanie wiedzy dalej – wychowankom MOW-u w Rudach.

fot. MOW w Rudach
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here