19-latek z Jastrzębia od kilku lat handlował narkotykami. Trafił za kratki

0
19-latek z Jastrzębia został aresztowany tymczasowo

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 19-latek, który jest podejrzany o posiadanie narkotyków i wprowadzenia ich do obrotu.

Diler został zatrzymany przez kryminalnych z Zespołu do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej. Zatrzymanie mężczyzny jest wynikiem wcześniejszej pracy operacyjnej policjantów. Stróże prawa zatrzymali również 4 jego klientów w wieku od 17 do 19 lat, którzy zaopatrywali się u jastrzębianina.

- reklama -

Fotografia kolorowa. Ilustruje nieumundurowanego funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego ubranego w odblaskową kamizelkę z napisem Policja oraz wykaz dowodów rzeczowych spakowanych w koperty białe i siwe.
Fotografia kolorowa. Ilustruje nieumundurowanego funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego ubranego w odblaskową kamizelkę z napisem Policja oraz wykaz dowodów rzeczowych spakowanych w koperty białe i siwe.

Kryminalni z Zespołu do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej jastrzębskiej komendy od dłuższego czasu prowadzili działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej. W rezultacie w piątek, w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali 5 osób w wieku od 17 do 19 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani chwilę po tym, gdy dokonali transakcji, w jednym z mieszkań przy ulicy Katowickiej.

Przy pierwszym z zatrzymanych, 19-latku kryminalni znaleźli środki odurzające w postaci białego proszku. Następnie policjanci zatrzymali 4 mężczyzn: dwóch w wieku 19 lat oraz 18 i 17-latka.

W wyniku dalszych czynności kryminalni w obecności 19-letniego dilera przeszukiwali kolejne pomieszczenia, gdzie mogły znajdować się substancje zabronione. W czynnościach mundurowych wspierał przewodnik z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wraz ze swoim psem. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli marihuanę, biały proszek, kryształy, ale również młynek, kilkanaście telefonów komórkowych i laptopy i zabezpieczyli gotówkę pochodzącą z przestępczego procederu. Śledczy udowodnili, że młody jastrzębianin od stycznia 2017 roku handlował narkotykami.

Ponadto w mieszkaniu jednego z zatrzymanych kryminalni znaleźli 45 gramów marihuany.

Decyzją sądu diler najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

publ.: EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here