Finisaż wystawy „Utkane z myśli – blisko siebie” na Zamku Piastowskim

zamek piastowski utkane z mysli (5) wyr
Finisaż wystawy odbył się 26 lutego 2019 r. w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

„Utkane z myśli – blisko siebie” to tytuł wystawy kolaży oraz instalacji Edyty Reichel, dla których inspirację stanowią wiersze autorstwa Joachima Marczinskiego.

Edyta Reichel to urodzona w Raciborzu absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, stopień magistra sztuki uzyskała w 2003 r. na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność – grafika. Nauczyciel, plastyk z zawodu, od 2017 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Gliwicko – Zabrzańskiego, gdzie brała udział w zbiorowych wystawach. W kwietniu 2018 roku zaprezentowała cykl kolaży, instalacji na indywidualnej wystawie pt. „Obramowana wrażliwość – myśli zespolone” połączonej z wierszami autorstwa Joachima Marczinskiego w Gliwicach w Centrum Organizacji Kulturalnych.

- reklama -

W swoich pracach korzysta z naturalnych organicznych form przestrzennych i zestawia z matrycami na których można znaleźć elementy ceramiki, grafiki czy malarstwa. Nie ogranicza się do jednej techniki, łączy różne środki wyrazu. Jej prace stają się mocne i bardziej wyraziste w zestawieniu ze słowami wierszy, które mają w sobie ogromne pokłady emocji.

Joachim Marczinski urodzony 1962 r. w Raciborzu, mieszka w Borucinie, od 9 lat pisze, jego inspiracją do tworzenia jest samo życie.

/Zamek Piastowski w Raciborzu publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here