Bieg Twardziela w Raciborzu-Oborze – co jeszcze w ten weekend?

0
vi bieg twardziela raciborz
VI Bieg Twardziela

VIII Bieg Twardziela w Arboretum Bramy Morawskiej, potańcówka karnawałowa z Raciborskim Centrum Kultury, turniej skata w Zabełkowie czy koncert karnawałowy „W krainie melodii” w muzeum – sprawdź, co jeszcze przygotowano na najbliższe dni.

3 marca o godz. 11:00 z parkingu przy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu wystartuje VIII Bieg Twardziela.

- reklama -

Jest to jeden z najbardziej wymagających biegów raciborskich. Utrudnieniem dla biegaczy jest ukształtowanie terenu trasy przebiegającej przez Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie znajduje się wiele stromych podbiegów oraz zbiegnięć po kamienistych ścieżkach. Dodatkowym utrudnieniem są warunki atmosferyczne, gdyż bieg rozgrywany jest zawsze pod koniec lutego lub na początku marca, kiedy pogoda może być zmienna – zimowa ze śniegiem i mrozem, jak również wiosenna. Bieg rozgrywany jest na dystansie ok. 7 km.

W tym roku bieg zostanie poprzedzony Biegiem Tropem Wilczym organizowanym przez Raciborskie Centrum Kultury razem z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. VII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpocznie się o godz. 10:00. W tym roku, jak w każdej edycji, będzie można pobiec trasą 1963 m. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś. Ten bieg zyskał miano honorowego i jest najpopularniejszym dystansem. W 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja, główny organizator i pomysłodawca biegu, przybliży historię bohaterów takich jak Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica oraz kapitan Jerzy Stawski – ostatni żyjący żołnierz Warszyca. Jak co roku na zarejestrowanych biegaczy czekają pakiety startowe, w tym koszulki z wizerunkami Niezłomnych.

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here