
Jedna osoba zmarła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Kolejne dwie z objawami zaczadzenia trafiły do szpitala. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia, do którego doszło w jednym z radlińskich domów jednorodzinnych, wyjaśniają policjanci.
Do zdarzenia doszło wczoraj (27.02) po godz 12.00. Dyżurny wodzisławskiej komendy został powiadomiony przez dyspozytora wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Stalmacha w Radlinie doszło najprawdopodobniej do zatrucia domowników tlenkiem węgla. Gdy policjanci dojechali na miejsce, strażacy w aparatach tlenowych już sprawdzali budynek. Z wnętrza domu wynieśli trzy osoby. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, 85-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Na miejsce skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym 84-letnią kobietę przetransportowano do szpitala w Siemianowicach. Z objawami zatrucia tlenkiem węglą do rybnickiego szpitala trafił także 56-latek. W czynnościach na miejscu zdarzenia brał udział prokurator, który zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłego oraz biegły z zakresu wentylacji i technik kryminalistyki. Prawdopodobną przyczyną śmierci 85-latka było zatrucie tlenkiem węgla, wynikające z niedrożności instalacji kominowej. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego wypadku.
publ.: EM Zet
#PŚ





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)






![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)
![Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lukasz-Schubert.jpg)







![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)