W starostwie podpisano umowę na remont ulicy Łąkowej i Kościuszki

W piątek 1 marca w Starostwie Powiatowym w Raciborzu została podpisana umowa z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej – ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu. Powiat raciborski reprezentowali starosta Grzegorz Swoboda i wicestarosta Marek Kurpis, a wykonawcę P.H.U. „DOMAX” z Boronowa jej właściciel Arkadiusz Mika.

Zadanie obejmuje przebudowę od skrzyżowania z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania z ul. Wandy wraz z zatoką autobusową na ul. Łąkowej. Na remont czeka odcinek o długości 950 m. Inwestycja ma być wykonana do 16 września br. Wartość umowy opiewa na 6 486 223,92 złotych.

- reklama -

– Mam nadzieję, że realizacja tego ważnego zadania będzie przebiegać bez większych trudności. Na każdym jego etapie deklaruję pomoc i wsparcie – powiedział starosta Grzegorz Swoboda. To droga o ponad 14 tysięcznej przepustowości dobowej, stąd też ważne jest, by wszelkie informacje na temat jej remontu docierały do mieszkańców na czas. Liczę na dobrą współpracę i co najważniejsze na bardzo dobry efekt końcowy – dodał starosta.

Podczas spotkania ustalono m.in. termin przekazania wykonawcy placu budowy, omówiono przygotowanie oznakowania na czas remontu oraz zaplanowano najbliższe spotkania z przewoźnikami (Przedsiębiorstwo Komunalne oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej), Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu oraz przedstawicielami miasta Racibórz, które współfinansuje inwestycję.

Przebudowa jest realizowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

/SP, oprac. eu/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here