Finał Eurowizji Junior odbędzie się w Gliwicach

1
Konkurs Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku.

Polska po raz pierwszy będzie organizatorem finału dziecięcej wersji popularnej Eurowizji. Muzyczne zmagania odbędą się w Arenie Gliwice.

Decyzję w tej sprawie ogłoszono dzisiaj w siedzibie TVP w Warszawie. List intencyjny dotyczący organizacji wydarzenia podpisał marszałek Jakub Chełstowski, prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski oraz zastępca prezydenta Gliwic Krystian Tomala.

- reklama -

„Bardzo się cieszę, że tak duże wydarzenie muzyczne odbędzie się w naszym regionie. To wyróżnienie dla Województwa Śląskiego i miasta. Mogę zapewnić, że finał dziecięcej Eurowizji zostanie zorganizowany wzorowo i przyniesie fanom muzyki mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji. To znakomita promocja konkursu, ale i naszego regionu w całej Europie” – mówił Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Konkurs Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku. Polska ma prawo zorganizować finał konkursu, gdyż zwyciężczynią ostatniej edycji była polska reprezentantka, Roksana Węgiel. Arena Gliwice jest drugą największą halą widowiskową w Polsce. Wydarzenie zorganizują wspólnie Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców.

publ.: EmZet
#slaskie.pl

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. TVP: „to niesamowity i niewiarygodny sukces pis dzieki niebywałej inteligencji i przystojnosci presesa Jarosława oraz elokwencji Kurskiego”. A Polny pewnie tez cieszy sie z sukcesu pis. Ale wplywow zeby eurowizje zrobic w raciborzu to brakło…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here