Tydzień Książki Elektronicznej w raciborskiej bibliotece

Tydzień Książki Elektronicznej
Tydzień Książki Elektronicznej

Dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, przyjazne osobom mającym problemy ze wzrokiem, ekologiczne, a dzięki raciborskiej bibliotece także darmowe. E-booki właśnie obchodzą swoje święto.

Międzynarodowy Tydzień E-książki został zainicjowany w 2004 roku przez Ritę Toews, kanadyjską autorkę książek dla dzieci. Święto ma na celu promocję i popularyzację e-czytelnictwa. Z tej okazji raciborska biblioteka i zespół IBUK Libra oferują dostęp do dodatkowych 3400 publikacji m.in. w kategorii: „literatura faktu”, „literatura kobieca” oraz „kryminał, sensacja, thriller”. Z oferty można skorzystać do 17 marca.

- reklama -

Oprócz tego, z okazji Dnia Kobiet Ibuk Libra proponuje dodatkowy prezent – bezpłatny dostęp do publikacji Marty Szarejko „Odwaga jest kobietą”, w której trzynaście odważnych reportażystek opisało pozbawione sensacji, a trzymające w napięciu do ostatniego zdania historie odważnych kobiet – m.in. matki, która od lat szuka ciała swojej córki czy ultrakatoliczki, która wychodzi za ortodoksyjnego muzułmanina. Książka dostępna jest w darmowym dostępie w dniach od 1 do 31 marca 2019 r. Przy okazji raciborska biblioteka przypomina o wprowadzonej w tym roku bezpłatnej usłudze wypożyczania czytników e-booków i dostępu do 20.000 e-booków na platformie Legimi.pl.

– Zainteresowane osoby zapraszamy do oddziałów i filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie można otrzymać indywidualny, bezpłatny kod dostępu zarówno do Ibuk Libra, jak i Legimi.pl. Czytniki wypożyczane są w Czytelni na I piętrze biblioteki przy Kasprowicza 12 – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here