Liceum Plastyczne ma nowe pracownie [ZDJĘCIA]

0
Liceum Plastyczne ma nowe pracownie
Liceum Plastyczne ma nowe pracownie

ZSO nr 1 w Raciborzu wzbogacił się o nowe pracownie specjalistyczne: fotografii artystycznej i multimediów.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu pojawiły się dwie nowe pracownie specjalistyczne. Uroczyste otwarcie pracowni fotografii artystycznej i multimediów odbyło się dziś, 11 marca. Remont objął zarówno prace budowlane, jak i doposażenie w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt. Całość inwestycji przekroczyła 300 tys. złotych.

- reklama -

Przecięcia wstęg dokonali: dyrektor placówki Marzena Kacprowicz, dr Gabriela Habrom-Rokosz, starosta raciborski Grzegorz Swoboda i wicestarosta Marek Kurpis. Marzena Kacprowicz złożyła podziękowania wielu osobom zaangażowanym w powstanie nowych sal. Podziękowała obecnym przedstawicielom władz, jak również poprzednikom, którzy rozpoczęli inwestycje. Przypominała, jak szkoła zmieniła się w ostatnich miesiącach. Powstały dwie sale do rysunku i pracownia graficzna. Zmodernizowano pracownię rzeźby. Udało się stworzyć wspólną przestrzeń pracy dla młodzieży z liceum ogólnokształcącego i plastycznego. – Cieszę się, że uczniowie naszego Liceum Plastycznego, szkoły z krótką historią, stają w konkury i to z sukcesami, z uczniami z bardziej znanych ośrodków, które szczycą się długoletnią tradycją. Swoimi pracami wypełniają przestrzeń nie tylko samej szkoły, ale i innych miejsc w tym m.in. Zamku Piastowskiego w Raciborzu – mówiła.

Po części oficjalnej rozpoczęło się zwiedzanie pracowni. O szczegółach pracy fotografów i możliwościach jakie dają nowe pomieszczenia, jak również o sprzęcie fotograficznym i komputerowym opowiadała Gabriela Habrom-Rokosz. W pracowni fotograficznej obecni goście mieli możliwość samodzielnie wypróbować nowoczesne wyposażenie – złożyli odciski dłoni, które zostały w ciemni „błyskawicznie” przeniesione na papier fotograficzny.

– Pracownie, a przede wszystkim ich wyposażenie robią duże wrażenie. Do tego oddani pracy i pasji nauczyciele – to gwarancja kształcenia na najwyższym poziomie – powiedział starosta Grzegorz Swoboda. Podziękował poprzedniemu staroście i członkom zarządu za podjęcie decyzji o ich modernizacji. – Szkoła jest doskonale przygotowana na przyjęcie nowych uczniów, a rynek z pewnością doceni fachowców, którzy ją ukończą – dodał.

fot. Ireneusz Burek, Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here