Michał Woś trenował z Justyną Święty w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Michał Woś na treningu z Justyną Święty

Michał Woś, członek Zarządu Województwa Śląskiego, wziął udział w spotkaniu i treningu uczniów z mistrzynią lekkoatletyczną Justyną Święty-Ersetic.

Michał Woś odwiedził Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, gdzie uczniowie spotkali się z Justyną Święty-Ersetic, złotą medalistką halowych Mistrzostw Europy w Glasgow w sztafecie 4×400 metrów kobiet. To szkoła do której uczęszczała mistrzyni, a której organem prowadzącym jest województwo śląskie.

- reklama -

„To dla nas zaszczyt, że zawsze identyfikuje się pani z miastem i naszym regionem. Podziwiamy Pani wyniki i osiągniecia, bo zdajemy sobie sprawę, że kryje się za nimi ciężka, codzienna praca, za którą jesteśmy wdzięczni” – powiedział Michał Woś, przekazując w imieniu marszałka województwa pamiątkowy medal. Po części oficjalnej Justyna Święty-Ersetic poprowadziła trening i rozdawała autografy.

Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego to pierwsza tego typu placówka w Polsce. W roku szkolnym 2018/19 Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu tworzą Szkoła Podstawowa nr 8 z klasami o charakterze ogólnym oraz jendą klasą mistrzostwa sportowego w dyscyplinach: pływanie, lekkoatletyka i zapasy, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego (w trakcie wygaszania) kształcące w dyscyplinach: pływanie, lekkoatletyka, zapasy, piłka nożna a także Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego kształcące w dyscyplinach: pływanie, lekka atletyka, zapasy oraz triathlon.

publ.: EmZet
#slaskie.pl

fot.: BP UMWS Marcin Gaweł

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Na mieście mówią, że w przyszłości sztafeta ma być 5-osobowa. Na ostatniej 10-metrowej zmianie pobiegnie jakiś polityk.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj