Twój dom został uszkodzony przez wichurę? Sprawdź, o jaką pomoc możesz się starać

0
Możesz starać się o celowane środki na odbudowę domu po wichurze

Silne wiatry, które nawiedziły Polskę z nocy z niedzieli na poniedziałek przyniosły duże straty materialne. W takich okolicznościach raciborski magistrat stara się wspomóc osoby poszkodowane.

Poszkodowani przez wichurę mogą ubiegać się o kilka rodzajów świadczeń. Pierwszy z nich to tzw. zasiłki celowe. Wysokość tego świadczenia wynosi do 6 000 złotych. Jeśli chcemy ubiegać się o ten zasiłek, musimy złożyć wniosek w Ośrodku Pomocy Społecznej.Wysokość przyznanej pomocy określona jest dzięki rodzinnemu wywiadowi środowiskowemu przeprowadzonemu przez miejski ośrodek pomocy społecznej.

- reklama -

Jeśli nasz dom bardzo ucierpiał w wyniku wichury możemy ubiegać się o pomoc przeznaczoną na remont albo odbudowę budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego. Również i w tym przypadku, aby uzyskać świadczenie musimy sami złożyć wniosek do Ośrodka Pomocy Społecznej. Podobnie jak w przypadku zasiłku celowego wysokość przyznanej nam pomocy zależy od przeprowadzonego przez pracowników OPS rodzinnego wywiadu środowiskowego.

Szczegółowe zasady ubiegania zostały opisane w opublikowanych poniżej zasadach stworzonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zasady przyznawania zasiłków – 17.08.2017

Zasady przyznawania zasiłków – 28.07.2017-1

Zasady pomocy – MSWiA – 24.06.2016.pdf

publ.: EmZet

#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here