Racibórz: Kurs samoobrony dla kobiet rozpoczęty [ZDJĘCIA]

Kurs samoobrony dla kobiet w Raciborzu
Kurs samoobrony dla kobiet rozpoczęty

Prowadzący przekażą kursantkom wiedzę na temat pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, a w szczególności umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych, zachowania się w takich sytuacjach, a także stosowania podstawowych technik samoobrony.

Ponad 90 pań wzięło udział w pierwszych zajęciach kolejnej edycji kursu „Samoobrony dla kobiet”. Został on zorganizowany przez Raciborskie Centrum Kultury przy współpracy z raciborską policją, Urzędem Miasta Racibórz, Polską Organizacją Aikido, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz ze Szkołą Podstawową nr 15. Kurs prowadzą policjanci – specjaliści z zakresu samoobrony i instruktorzy wschodnich sztuk walki. Cykl zajęć uroczyście rozpoczął w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Łukasza Krebsa oficer prasowy kom. Mirosław Szymański wspólnie z instruktorami.

- reklama -

Zajęcia odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu przy ul. Słowackiego 48. W trakcie kolejnych spotkań prowadzący przekażą kursantkom wiedzę na temat pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, a w szczególności umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych, zachowania się w takich sytuacjach, a także stosowania podstawowych technik samoobrony. Zajęcia praktyczne poprzedzono prelekcją dotyczącą bezpiecznych zachowań.

Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi, sprawia, że sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako osoby łatwiejsze do pokonania. Poza tym zdecydowanie częściej niż mężczyźni stają się ofiarami ataków na tle seksualnym, nie tylko na ulicy, ale i w mieszkaniu.

Kurs będzie odbywał się w każdą środę w Szkole Podstawowej nr 15 od godz. 18:00 do 20:00. Spotkania będą prowadzone do czerwca.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here