W Starostwie Powiatowym pojawił się defibrylator AED

0

– Dobrze, że mamy do dyspozycji takie urządzenie. Oczywiście najlepiej, gdybyśmy nie musieli z niego korzystać, ale musimy być przygotowani na różne sytuacje życiowe – mówi starosta Grzegorz Swoboda.

Starostwo Powiatowe jest kolejną po raciborskim PKS-ie i Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu jednostką, do której zakupiony został defibrylator AED. Urządzenie jest przeznaczone specjalnie do wykorzystania w zakładach pracy i w miejscach publicznych: szkołach, biurach, kinach, teatrach, dworcach, marketach itp. Pozwala w sytuacji zagrożenia życia na szybką i zdecydowaną reakcję, także przez osoby na co dzień nie związane ze służbą zdrowia. Specjalne szkolenie z zakresu jego obsługi przeszła grupa pracowników starostwa, która odpowiada za udzielenie pierwszej pomocy na terenie starostwa.

- reklama -

– Dobrze, że mamy do dyspozycji takie urządzenie – mówi starosta Grzegorz Swoboda. – Dziś to już standard. Oczywiście najlepiej, gdybyśmy nie musieli z niego korzystać, ale musimy być przygotowani na różne sytuacje życiowe – dodaje.

Urządzenie jest umieszczone w budynku B Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Koszt zakupu defibrylatora to ponad 5,5 tys. złotych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here