Krzysztof Żychski objął stanowisko Naczelnika Wydziału Edukacji

6
Krzysztof Żychski wygrał konkurs na naczelnika raciborskiej edukacji. Pokonał m.in. byłego kuratora oświaty. fot.: UM Racibórz

Poniedziałek (18.03) był pierwszym dniem pracy jako Naczelnika Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Krzysztofa Żychskiego.

Prezentacji nowego szefa w wydziale odpowiedzialnym za raciborską oświatę dokonał Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

- reklama -

Krzysztof Żychski ma 42. lata i jest raciborzaninem od urodzenia. Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Opolu, specjalizował się na kierunku Zarządzanie i Ekonomika Oświaty. Zawodowo jest przedsiębiorcą. Przez 20 lat prowadził własną działalność gospodarczą i zatrudniał prawie 30 pracowników. Prywatnie ma dwójkę dzieci i razem z ich mamą mieszkają w Markowicach.

publ.: EmZet
#UM Racibórz

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Krawiec wygrywa z byłym kuratorem w konkursie na naczelnika oświaty. Czy redakcja może wyciągnąć z urzędu i opublikować zwycięską koncepcję? Ciekawe jakie to lekarstwa na edukację ma w kieszeni nowy naczelnik.

    • A dlaczego były kurator ma być lepszy od krawca. To tylko teoria. Tak naprawdę sprawiedliwie będzie jak poczekamy na efekty, żeby oceniać.

      • Jeżeli założymy, że wiedza i doświadczenie nie mają znaczenia to masz rację – każdy może zostać naczelnikiem każdego wydziału. Wydawało i się jednak, że w środowiskach konserwatywnych te dwie cechy są wartością.

  2. po poprzednim naczelniku każdy będzie lepszy nawet facet z pod budki z piwem byłby lepszy.wyjątkowo nie udany naczelnik.poprzedni prezydent wybrał go celowo ?wiedział,że to nieudacznik i nierób.?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here