O dziedziczeniu w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
O dziedziczeniu w raciborskiej bibliotece

Sąd Rejonowy w Raciborzu oraz raciborska biblioteka zorganizowały spotkanie z okazji Dnia Edukacji Prawnej pt. „Dziedziczenie – to warto wiedzieć”.

Sąd Rejonowy w Raciborzu oraz raciborska biblioteka zorganizowały spotkanie z okazji Dnia Edukacji Prawnej pt. „Dziedziczenie – to warto wiedzieć”.

- reklama -

Każdy z nas – bez wyjątku – znajdzie się kiedyś w sytuacji, w której wiedza na temat dziedziczenia okaże się bardzo pomocna. Albo ktoś przekaże majątek nam albo my staniemy przed dylematem, jak mądrze przekazać go najbliższym. Prawo spadkowe w Polsce jest zagmatwane i łatwo popełnić kosztowne błędy. Dlatego Sąd Rejonowy w Raciborzu postanowił z okazji Dnia Edukacji Prawnej, którego celem jest promocja wiedzy prawnej, przybliżyć raciborzanom właśnie ten temat.

Uczestnicy wykładu w bibliotece poznali m.in. rodzaje dziedziczenia i testamentów, dowiedzieli się, że wspólne testamenty w prawie polskim są nieważne, a testament może zawierać rozrządzenie tylko jednego spadkobiercy. Publiczność była ciekawa, czy i jak można odrzucić spadek, co z dziedziczeniem poza granicami kraju oraz co w praktyce oznacza wydziedziczenie.

 

Temat w sposób bardzo przystępny omówiły Marzena Korzonek – sędzia cywilny, Prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego oraz Barbara Gniewek – adwokat specjalizująca się w prawie cywilnym i rodzinnym, absolwentka Wydziału Prawa Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

To kolejne spotkanie w ramach cyklu edukacji prawnej „Mam prawo do…” organizowane dzięki współpracy Sądu Rejonowego z raciborską biblioteką. Kolejne zaplanowano na 23 maja, czyli w Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Szczegóły wkrótce.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here