Próba oszustwa na „BLIKa” w Głubczycach. Policja ostrzega

BLIK jest często używaną formą płatność elektronicznej.

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zarobić na łatwowierności niczego nie spodziewających się osób.

W ostatnim czasie policjanci z Głubczyc otrzymali zgłoszenie o oszustwach dokonanych po udostępnieniu jednorazowego kodu tzw. BLIK. Pamiętajmy w każdej sytuacji, gdy chodzi o nasze pieniądze bądźmy ostrożni. Nie przekazujmy nikomu kodów autoryzacyjnych.

- reklama -

Oszust, działając tą metodą włamuje się na konta na portalu społecznościowym. Później w prywatnej wiadomości, podając się za właściciela konta, prosi jego znajomych o pożyczenie pieniędzy. Najczęściej przedstawiając zmyśloną historię o tym, że akurat jest przy kasie w sklepie i zapomniał portfela, a jedynym dla niego ratunkiem jest podanie mu jednorazowego kodu wyświetlanego przez aplikację mobilną banku.

W rzeczywistości przestępca stoi przed bankomatem i po otrzymaniu kodu wypłaca środki z konta pokrzywdzonego. Oszuści czasami proszą nawet o podanie kodu po raz drugi kłamiąc, że pierwszy nie zadziałał prawidłowo.

Do takiego zdarzenia doszło kilka dni temu w Głubczycach. – Każdy z nas może stać się ofiarą takiego przestępcy. Może nam pomóc tylko nasza ostrożność. Nigdy nikomu nie udostępniajmy swoich kodów bankowych „BLIK”. Jeżeli nie jesteśmy pewni, zawsze możemy zadzwonić do swojego znajomego w celu upewnienia się, czy naprawdę potrzebuje pomocy – tłumaczą głubczyccy policjanci.

EmZet

#KPP Głubczyce

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here