Kolorowe skarpety. Raciborski MDK przyłącza się do akcji [ZDJĘCIA]

Akcja
Akcja "Kolorowe skarpety" w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury przyłącza się do akcji z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, pozdrawiając przy okazji swoich wspaniałych wychowanków – Marcela, Michała i Wojtka oraz wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia Spectrum w Raciborzu.

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

- reklama -

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu również przyłącza się do akcji, pozdrawiając przy okazji swoich wspaniałych wychowanków – Marcela, Michała i Wojtka oraz wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia Spectrum w Raciborzu.

fot. MDK Racibórz
opra . /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here