CKZiU nr 1 w Raciborzu ma nowe pracownie [ZDJĘCIA]

Siedem kolejnych pracowni do nauki zawodu
Siedem kolejnych pracowni do nauki zawodu

Uczniowie mogą korzystać z pracowni murarsko-tynkarskiej, architektury krajobrazu, hotelarsko-turystycznej oraz gastronomicznych i chemicznych.

Po otwarciu nowoczesnych pracowni w „Kasprowiczu” i „Mechaniku” dziś przyszła kolej na siedem pracowni w CKZiU nr 1 w Raciborzu przy ul. Wileńskiej. Wyremontowane i wyposażone w specjalistyczny sprzęt i urządzenia sale zostały dziś oficjalnie oddane do użytku. Ich modernizacja i doposażenie kosztowały prawie 3,2 miliona złotych.

- reklama -

W uroczystości uczestniczyli starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, dyrektorzy innych szkół podległych powiatowi, zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie.

Za przeprowadzenie inwestycji zgromadzonym przedstawicielom powiatu oraz nauczycielom i nieobecnym na uroczystości osobom podziękował dyrektor Jacek Kąsek. Opowiedział o pracach remontowych oraz szczegółach wyposażania każdej pracowni.

Starosta Grzegorz Swoboda podziękował swoim poprzednikom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie tak nowoczesnych pracowni, które umożliwiają kształcenie młodzieży na wysokim poziomie. – Mam nadzieję, że będą dobrze służyły uczniom i oby tych uczniów było w naszych szkołach jak najwięcej – dodał. Poinformował, że z budżetu powiatu przeznaczono dodatkowe 500 tys. złotych na dostosowanie i przygotowanie szkół do podwójnego rocznika.

Po uroczystym otwarciu goście mieli okazję obejrzeć nowoczesne pracownie. Zaprezentowane zostały pracownie: murarsko-tynkarska, architektury krajobrazu, dwie pracownie gastronomiczne, dwie pracownie chemiczne oraz pracownia hotelarsko-turystyczna. Do pomieszczeń zakupione zostały, w ramach dwóch projektów unijnych, m.in. agregat tynkarski, zagęszczarka do gruntu, stół chłodniczy, trzony kuchenne, sprzęt AGD, mikrosokopy, projektor, wizualizer, sprzęt komputerowy, czy aparat do pomiaru temperatury topnienia. Wartość wyposażenia przekroczyła 720 tysięcy złotych. W szkole został zainstalowany dźwig osobowy oraz wykonane zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Inwestycja w CKZiU nr 1 została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektów „Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodów w Powiecie Raciborskim” i „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu”, a także ze środków własnych powiatu i szkoły.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here