Wakacje z WOT – przeżyj przygodę życia i wstąp w szeregi formacji [ZDJĘCIA]

0
WOT zaprasza na szkolenie w wakacje

Dziś pierwszy dzień wiosny – najwyższa wiec pora by pomyśleć o wakacjach. 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej przygotowała projekt „Wakacje z WOT” skierowany do uczniów, którzy ukończyli 18. rok życia a także studentów i nauczycieli.

16. dniowe szkolenie podstawowe odbędzie się w sierpniu.
Jak podkreśla dowódca 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomasz Białas przerwę w nauce można wykorzystać na przeżycie niezwykłej przygody. – Młodzi ludzie często wyjeżdżają w czasie wakacji na różnego rodzaju obozy survivalowe, tymczasem w WOT można przejść nie tylko szkolenie SERE, ale i strzeleckie czy taktyczne.

- reklama -

Projekt „Wakacje z WOT” został stworzony by wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi.
– uczniowie i studenci często pytali nas o szkolenie w wakacje ponieważ wtedy nie kolidowałoby im to z nauką. Postanowiliśmy więc zorganizować je w takim terminie, który będzie pasował zarówno uczniom ostatnich klas szkół średnich jak i studentom. – dodaje płk Białas.

Wszyscy, którzy chcą wstąpić do WOT powinni zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień, wniosek o powołanie do służby można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP. Lepiej pomyśleć o tym już teraz, tak by mieć czas na formalności w tym między innymi badania lekarskie czy zapoznanie z jednostką.
16. dniowe szkolenie podstawowe to początek procesu szkoleniowego. Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa trzy lata i jest podzielony na trzy etapy: w pierwszym roku szkolenie indywidualne, w drugim specjalistyczne i w trzecim zgrywające. W tym czasie żołnierze OT szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych najczęściej w dni wolne od pracy w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.

W każdym roku żołnierz OT uczestniczy w dwutygodniowym szkoleniu zintegrowanym, prowadzonym najczęściej w warunkach poligonowych.
Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni służbę ponad 17 tysięcy żołnierzy. Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

publ.: EmZet
#WOT

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here