[FELIETON] Ostra jazda raciborskich radnych, czyli czym radni dojeżdżają na sesje? Cz.1

5
Ople, Volkswageny i Fordy są najczęściej wybieranymi samochodami przez raciborskich radnych. Nie zabrakło jednak również motoryzacyjnej egzotyki.

Na stronach BIP raciborskiego Urzędu Miasta pojawiły się oświadczenia majątkowe radnych. W dokumencie tym musieli oni również wpisać posiadane przez siebie samochody. Postanowiliśmy się przyjrzeć czym jeżdżą raciborscy radni miejscy. Zapraszamy do przeczytania pierwszej części.

- reklama -

Przewodniczący Rady Miasta, wybrał dla siebie dosyć egzotyczny samochód. Jest nim trzeciej generacji Ssangyong Korando wyprodukowany w 2010 roku. To reaktywacja poprzedniego modelu cieszącego się szczególną popularnością na rynku wschodnim, głównie w Rosji. Samochód jest typowym SUV-em. Teoretycznie nie wyróżnia się on niczym szczególnym. Nie wiemy skąd u Pana Leona Fiołki zamiłowanie do dalekowschodniej motoryzacji, ale mamy nadzieję, że to nie przekłada się również na jego upodobania kulinarne i radny, swojskim schabowym, zamiast wodorostów, nie pogardzi.

Radna Zuzanna Tomaszewska, przewodnicząca komisji oświaty, postawiła na bardzo popularny wśród Polaków model ze stajni niemieckiego producenta – VW Passat 1,9 TDI z 2006r. Samochód legenda. Istny czołg i przy okazji bunkier przeciwatomowy. Można pokusić się o stwierdzenie – niemiecki król polskich szos. Na jednym tankowaniu dojedziemy nim do Zimbabwe, a w Radomiu zapewnimy sobie „szacun na dzielni”. Auto wygodne, rodzinne i stosunkowo tanie w eksploatacji. Nie mamy wiedzy jaki jest stan licznika pojazdu radnej, ale z pewnością jest to więcej, niż wyświetla się na desce rozdzielczej. If you know what I mean.

Anna Szukalska wybrała dla siebie minimalistyczny, wręcz ascetyczny model – Corsa D ze stajni Opla. Pochodzący z 2006 roku samochód posiada wszelkie atrybuty, żeby nim dojechać z punktu A, do punktu B. Pod warunkiem, że punkt B nie będzie oddalony więcej niż kilkanaście kilometrów. Inaczej jazda tym samochodem staje się przyjemna niczym słuchanie mongolskiej muzyki pop. Na ulicach rzadko można dostrzec ten model, jeżeli chcecie się z nim zapoznać, polecamy najbliższy warsztat samochodowy. On na pewno już tam jest.

Opel Astra V jest samochodem pięknym, przyciągającym uwagę. Subtelna i jednocześnie o sportowym zacięciu linia wzmaga dynamikę bryły, dopieszczone detale, nowoczesny design – to wszystko powoduje, że od razu widzimy do jakiego segmentu pojazdów to auto aspiruje. Samochód jest bardzo cichy, ale jak trzeba to 150 konny silnik potrafi ryknąć. A teraz przeczytajcie to jeszcze raz i odpowiedzcie sobie czy można by było inaczej scharakteryzować jego właścicielkę – Ludmiłę Nowacką?

Radny, przedsiębiorca – Henryk Mainusz – w swoim oświadczeniu majątkowym wpisał, że jest w posiadaniu Forda C-Max z 2004 roku. Samochód ten jest nudny i przewidywalny niczym polskie komedie romantyczne. Ilość nowatorskich rozwiązań i nowinek technologicznych w tym modelu popularnego Focusa jest porównywalna do ilości mięsa w parówce. To po prostu średni samochód – wszystkim się średnio podoba.

Citroen C3 jest samochodem – krótko mówiąc – 'babskim”. Nie można jednak nie docenić jego nietuzinkowości. Swoją bryłą, w sposób ewidentny nawiązuje do legendarnej „kaczki” czyli modelu 2cv. Jest ekstrawagancki i rzuca się w oczy. Ten model jest uwielbiany przez kobiety, zaraz po Smarcie, Tico i motorynce. Wszędzie się da nim zaparkować, dojechać i być z pewnością zauważonym. Ale czy takie cechy tego samochodu były „must have” dla specjalisty od raciborskich łąk kwietnych – Jarosława Łęskiego?

Futurystyczna bestia. Tak w największym skrócie można opisać Hondę Civic type-R, którą porusza się radna, Magdalena Kusy. Ten samochód to mokre marzenie każdego fana ostrej jazdy. Wyposażony w bardzo mocny silnik samochód, porusza się szybciej niż sama radna składa interpelacje. Obok tego modelu Hondy nie da się przejść obojętnie, niczym obok samej radnej.

Ciąg dalszy nastąpi…

#EmZet

*Zdjęcia samochodów są poglądowe i pochodzą z katalogów producentów. Mogą nie odzwierciedlać faktycznego pojazdu będącego w posiadaniu danej osoby. W oświadczeniach majątkowych należy podać tylko markę, model i rok wyprodukowania pojazdu.

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Szanowny Autorze, pomijając to, że w samym felietonie wyśmiewa pan/pani radnych, to szczytem dziennikarskiego braku profesjonalizmu jest pomyłka w nazwisku wieloletniego samorządowca, Pana Mainusza, nazywając go Majnuszem. Teraz poprawcie tekst i usuniecie mój komentarz, żeby ukryć błędy, czy poprawcie i pozostawicie komentarz, żeby było, że nie jest zasadne, bo w tekście jest inaczej?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here