Anna Szukalska chce organizować w Raciborzu Hackathony

1
Dzięki hackathonom programiści mają szansę na bycie zauważonymi, natomiast przedsiębiorstwa i organizacje mogą pozyskać nowych pracowników czy zleceniobiorców. fot.: wikipedia

Radna miejska, która do rady startowała z ramienia KWW Michała Fity – Anna Szukalska – chciałby, aby w Raciborzu były organizowane Hackathony, co jej zdaniem, mogło by pomóc w promocji miasta na rynku IT.

Zdaniem koalicyjnej radnej, organizacja takiego wydarzenia może przynieść wiele korzyści dla Raciborza poprzez „przyciągniecie” biznesu z branży IT. – Stworzenie otoczenia dla nowoczesnego biznesu może przyczynić się nie tylko do zatrzymania w naszym mieście młodych mieszkańców, ale i przyczyni się do pozyskanie nowych. Organizacja takiego wydarzenia to szansa na stworzenie miejsc pracy, a także wdrożenie rozwiązań typu „smart city” – podkreśla A. Szukalska. W Polsce, hackathony miejskie odbywają się już nie tylko w dużych miastach (Warszawa, Wrocław), ale również mniejszych jak np. Nysa.

- reklama -

Hackathon to wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, takie jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem. Hackathony odbywają się w krótkim czasie, zazwyczaj na przestrzeni dnia lub weekendu. Zadanie do wykonania ogłaszane jest w dniu rozpoczęcia konkursu. Podczas oceniania pod uwagę brana jest wyłącznie praca wykonana podczas trwania wydarzenia.

Podczas trwania niektórych hackathonów uczestnicy muszą skupić się na jednej dziedzinie związanej z projektowaniem (np. język oprogramowania, system operacyjny, tworzenie aplikacji). W innych przypadkach nie ma żadnych ograniczeń dotyczących tworzonego oprogramowania.

Dzięki hackathonom programiści mają szansę na bycie zauważonymi, natomiast przedsiębiorstwa i organizacje mogą pozyskać nowych pracowników czy zleceniobiorców.

EmZet

#BIP UM

 

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here