Pies to radość, ale i obowiązek! Magistrat pomaga w jego spełnieniu

Należy pamiętać, że posiadanie psa, oprócz sprawiania nam radości, niesie również za sobą pewne obowiązki. Choćby takie, jak sprzątanie po swoim pupilu.

Ratusz postanowił ułatwić sprawę sprzątania po swoim pupilu. W tym celu rozlokowano w mieście 19 dyspenserów czyli urządzeń, w których znajdują się woreczki na psie odchody.

– Racibórz jest przyjaznym miastem dla czworonogów. Mieszkańcy mogą bez obaw spacerować ze swoimi psami po chodnikach, parkach, skwerach (poza oczywiście takimi miejscami jak place zabaw dla dzieci lub miejska plaża) – twierdzą raciborscy urzędnicy.

- reklama -

Nasze psy możemy być wyprowadzane na specjalnie przeznaczony dla nich plac zabaw umiejscowiony przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wileńskiej lub na tymczasowym wybiegu, który znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Warszawskiej. Pieski mogą także skorzystać z przygotowanej dla nich toalety przy ulicy Żorskiej i specjalnego placu zabaw – wybiegu, który znajduje się na Ostrogu przy miejskim schronisku dla zwierząt. Ten ostatni punkt jest jednocześnie miejscem, w którym zainteresowani adopcją czworonoga mogą go obejrzeć i się z nim zapoznać.

– Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że posiadanie psa to także obowiązek. Jeśli bierzemy go na spacer, to trzeba po nim posprzątać. W innym przypadku zaśmiecamy miasto. Rodzi to brak brak higieny i estetyki. Jeśli nie sprzątamy po naszym psie, popełniamy wykroczenie. Straż Miejska może na nas nałożyć wówczas mandat w wysokości nawet 500 złotych. Wynika to z Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku – przypominają miejscy urzędnicy.

W centrum zlokalizowanych jest 19 dyspenserów, czyli urządzeń, w których znajdują się woreczki na psie odchody. Woreczki są biodegradowalne, więc i w tym zakresie trzymamy się ekologii. Najwięcej, bo aż 5, dyspenserów umiejscowionych jest w Parku Roth. 4 dyspensery zlokalizowane zostały w Parku im. Kpt. Franciszka Stala. 3 pojemniki z woreczkami stoją na Skwerze przed sądem. Po jednym takim urzadzeniu postawiono na Placu Długosza, na Placu Zofii Nałkowskiej, przy Ulicy Kasprowicza, przy ulicy Dworskiej, Klasztornej, na Placu Bohaterów Westerplatte i przy parkingu przy ulicy Opawskiej. Ponadto dyspensery znajdują się w każdym z miejsc przeznaczonych dla psów. Woreczki są uzupełniane trzy razy w tygodniu – w poniedziałek, środę i w piątek.

publ.: EmZet

#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here