Pies to radość, ale i obowiązek! Magistrat pomaga w jego spełnieniu

0
Należy pamiętać, że posiadanie psa, oprócz sprawiania nam radości, niesie również za sobą pewne obowiązki. Choćby takie, jak sprzątanie po swoim pupilu.

Ratusz postanowił ułatwić sprawę sprzątania po swoim pupilu. W tym celu rozlokowano w mieście 19 dyspenserów czyli urządzeń, w których znajdują się woreczki na psie odchody.

– Racibórz jest przyjaznym miastem dla czworonogów. Mieszkańcy mogą bez obaw spacerować ze swoimi psami po chodnikach, parkach, skwerach (poza oczywiście takimi miejscami jak place zabaw dla dzieci lub miejska plaża) – twierdzą raciborscy urzędnicy.

- reklama -

Nasze psy możemy być wyprowadzane na specjalnie przeznaczony dla nich plac zabaw umiejscowiony przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wileńskiej lub na tymczasowym wybiegu, który znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Warszawskiej. Pieski mogą także skorzystać z przygotowanej dla nich toalety przy ulicy Żorskiej i specjalnego placu zabaw – wybiegu, który znajduje się na Ostrogu przy miejskim schronisku dla zwierząt. Ten ostatni punkt jest jednocześnie miejscem, w którym zainteresowani adopcją czworonoga mogą go obejrzeć i się z nim zapoznać.

– Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że posiadanie psa to także obowiązek. Jeśli bierzemy go na spacer, to trzeba po nim posprzątać. W innym przypadku zaśmiecamy miasto. Rodzi to brak brak higieny i estetyki. Jeśli nie sprzątamy po naszym psie, popełniamy wykroczenie. Straż Miejska może na nas nałożyć wówczas mandat w wysokości nawet 500 złotych. Wynika to z Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku – przypominają miejscy urzędnicy.

W centrum zlokalizowanych jest 19 dyspenserów, czyli urządzeń, w których znajdują się woreczki na psie odchody. Woreczki są biodegradowalne, więc i w tym zakresie trzymamy się ekologii. Najwięcej, bo aż 5, dyspenserów umiejscowionych jest w Parku Roth. 4 dyspensery zlokalizowane zostały w Parku im. Kpt. Franciszka Stala. 3 pojemniki z woreczkami stoją na Skwerze przed sądem. Po jednym takim urzadzeniu postawiono na Placu Długosza, na Placu Zofii Nałkowskiej, przy Ulicy Kasprowicza, przy ulicy Dworskiej, Klasztornej, na Placu Bohaterów Westerplatte i przy parkingu przy ulicy Opawskiej. Ponadto dyspensery znajdują się w każdym z miejsc przeznaczonych dla psów. Woreczki są uzupełniane trzy razy w tygodniu – w poniedziałek, środę i w piątek.

publ.: EmZet

#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here