Młodzież śpiewała w języku …. migowym! Dzień Otwarty w raciborskim SOSWNiS [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących zorganizował Dzień Otwarty

Jak co roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących został zorganizowany Dzień Otwarty. Goście dopisali swoją obecnością i wypełnili całą aulę Ośrodka.

Czekały na nich wspaniałe występy artystyczne podczas, których dzieci i młodzież śpiewała w języku polskim oraz… języku migowym! Poza tym wychowankowie ośrodka grali również na bębnach oraz tańczyli do nowoczesnych układów choreograficznych.

- reklama -

Wszyscy goście wzięli udział w zajęciach pokazowych odbywających się na każdym etapie edukacyjnym. Ośrodek oferuje naukę zarówno w Szkole Podstawowej, Szkole Branżowej, Technikum, a także Szkole Policealnej, a najmłodsze pociechy znajdą tutaj wsparcie na Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka.

– W tej szkole rozwój i sukces ucznia to priorytet, aby osiągnąć ten cel pracuje się tu nowoczesnymi metodami i wykorzystuję wieloletnie doświadczenie w procesie nauczania i wychowania, nie zapominajmy, że historia tego miejsca sięga ponad 180-ciu lat. Dzieci, młodzież oraz absolwenci osiągają sukcesy sportowe, plastyczne i artystyczne nie tylko w kraju, ale na skalę całej Europy – mówiła Agata Tańska, wieloletnia dyrektor Ośrodka.

Obecnie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu prowadzi nabór na rok szkolny 2018/2019.

EmZet

Fot: R. Struzik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here