Otwarcie ofert w przetargu na drogę Racibórz-Pszczyna. Inwestycja ruszy w tym roku!

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił wyniki otwarcia ofert w przetargu na budowę Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna. Do przetargu stanęło siedem firm. Najniższą ofertę złożyła firma Strabag Infrastruktura Południe.

ZDW ogłosił w przetargu, że na budowę odcinka drogi Racibórz – Pszczyna zamierza przeznaczyć prawie 293 miliony zł. Najniższa oferta (Strabag) wyniosła 296 mln zł. To dobra prognoza dla całej inwestycji. Zanim jednak zostanie podpisana umowa z wykonawcą jest czas na zgłaszanie ewentualnych uwag i zastrzeżeń do przetargu. Wykonawca na wybudowanie nowej drogi ma czas do 28 lutego 2022 r.

- reklama -

W postępowaniu przetargowym wzięło udział siedem firm, z czego jedna oferta została odrzucona ze względów formalnych: konsorcjum Eurovia, Himmel, Antex – 335, 5 mln zł, Strabag Infrastruktura Południe 296,1 mln zł, Intercor 355,8 mln zł, Budimex S.A. 309,8 mln zł, konsorcjum Mirbud S.A., Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów 317,9 mln zł, konsorcjum Fabe Polska – SP Sine Midas Story 348,2 mln zł oraz Polimex Infrastruktura Sp. z o.o. (oferta odrzucona ze względu na nieprawidłowe złożenie).

Z mediami przed raciborskim magistratem spotkali członek zarządu województwa śląskiego Michał Woś, prezydent Raciborza Dariusz Polowy oraz wiceprezydent Michał Fita. – Dobry dzień dla miasta i regionu, dla kluczowej drogi. Z duszą na ramieniu otworzyliśmy oferty, obawiając się, że ceny będą wysokie. Działania nowego zarządu województwa sprawiły jednak, że pieniądze na inwestycję będą wystarczające. Z radością możemy ogłosić, że obwodnica będzie budowana – mówił Woś.

Prezydent Polowy podkreślał, jak ważna jest współpraca samorządu gminnego z wojewódzkim. Cieszył się, że przyniosła ona efekt w postaci sukcesu w przetargu na obwodnicę. Zaakcentował, że zapowiedź budowy drogi nie była wyłącznie obietnicą wyborczą, lecz stanie się faktem. – Kto ufa odpowiednim ludziom, ma efekty – rzucił z uśmiechem.

/eu/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here