„Solidarność”- niesolidarna. Czy dojdzie do rozłamu w Związku?

2
Związkowcy z "Solidarności" nie są zachwyceni podpisanym porozumieniem.

Podczas wczorajszych (07.04) „rozmów ostatniej szansy” pomiędzy przedstawicielami środowiska nauczycielskiego, tylko „Solidarność” przystała na proponowane przez rząd warunki. Decyzja ta wzbudziła kontrowersje wśród członków Związku.

Arkadiusz Gajda – prezes zarządu NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Wodzisławiu – wystosował w mediach społecznościowych oświadczenie dotyczące tej sytuacji, w którym krytykował podpisanie porozumienia przez przewodniczącego KSOiW Ryszarda Proksa oraz apelował o jego odwołanie.

- reklama -

– W związku z podpisaniem w dniu wczorajszym porozumienia pomiędzy Rządem i Panem Ryszardem Proksą, którego nie akceptujemy i uznajemy za sprzeczne z istotą Solidarności, porozumieniem, które działa na niekorzyść Związku i jego szeregowych członków, Zarząd NSZZ MOZ Solidarność Pracowników Oświaty w Wodzisławiu Śląskim informuje, iż kwestię udziału w Strajku członkowie Zarządu podjęli indywidualnie, przystępując do strajku. Takie prawo przysługuje pozostałym członkom związku. Zarząd będzie wspierał każdą indywidualną decyzję członków związku. Oświadczamy również, że na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu wystąpimy z wnioskiem o odwołanie przewodniczącego KSOiW Pana Ryszarda Proksy -poinformował A. Gajda.

EmZet

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Co z raciborską Solidarnością …. Pani prezes podobnie przewodniczący Proksa, startowała na radnego z listy PiS? Też będzie wnioskowała o odwołanie …..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here