„Tukej piyknie godomy” – Konkurs gwary śląskiej w Raciborzu

0
Tukej piyknie godomy - Konkurs gwary śląskiej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych, średnich z Raciborza i powiatu raciborskiego do udziału w XI edycji Konkursu Gwary Śląskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz i Starosty Raciborskiego.

Konkurs tradycyjnie będzie towarzyszył obchodom Tygodnia Bibliotek i odbędzie się 9 maja.

- reklama -

Od pierwszej edycji Konkurs Gwary Śląskiej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta oraz powiatu. Wskazuje to na zasadność organizacji tego typu konkursów, których uczestnicy czują potrzebę pielęgnowania języka serca nie tylko w domu ale i poza nim.

Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć do biblioteki (ul. Kasprowicza 12) lub przesłać na adres e-mail [email protected] wypełnione formularze zgłoszenia. Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2019 r. Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać w Czytelni MiPBP, ul. Kasprowicza 12, telefon (32) 415 37 24 wew. 29.

Konkurs odbędzie się 9 maja 2019 roku w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Regulamin i formularze zgłoszenia dostępne TUTAJ (klik).

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here