Spotkanie z Jakubem Szamałkiem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Spotkanie z Jakubem Szamałkiem w raciborskiej bibliotece

Scenarzysta gry „Wiedźmin” i autor thrillera „Cokolwiek wybierzesz” odwiedził Racibórz.

Mówi się, że to najgorętsze nazwisko w świecie literatury tego roku. Scenarzysta gry „Wiedźmin”, autor thrillera „Cokolwiek wybierzesz” – Jakub Szamałek odwiedził raciborską bibliotekę, gdzie spotkał się ze swoimi czytelnikami.

- reklama -

Jego najnowsza powieść – przeszywający thriller „Cokolwiek wybierzesz” – to pierwsza część trylogii „Ukryta sieć”, w której autor przekonująco rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, znakomicie tworząc nastrój zbliżającej się katastrofy – i to w dodatku takiej, która zagrażać może każdemu z nas… każdego dnia!

Doktor archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu w Cambridge piszący wciągający thriller o cyberprzestępczości? Na początku Szamałek wytłumaczył się ze swojej osobliwej ścieżki kariery. – Z archeologii zrezygnowałem, bo potrzebowałem jednak czegoś bardziej ekscytującego! – mówił w trakcie spotkania.

Gość biblioteki podzielił się z publicznością pikantnymi anegdotami ze świata internetu, m.in. mówił o coraz powszechniejszym wycieku danych (średnio raz w tygodniu!), grupach, które na podstawie selfie rozszyfrowują najpilniej strzeżone informacje czy „diagnostyki” wyszukiwarek, które wiedzą szybciej od nas i od lekarzy, z jaką chorobą się borykamy. Brzmi jak sci-fi? Nie, to dzieje się tu i teraz!

Najważniejsze pytanie jakie padło z widowni, to oczywiście „kiedy druga część przygód Julity Wójcickiej”? Autor zapewnił, że intensywnie nad nią pracuje, a książki możemy spodziewać się jesienią. Publiczność była także ciekawa, skąd pisarz ma tak bogatą wiedzę na temat cyberprzestrzeni. I chociaż Szamałek dość wyczerpująco odpowiedział na to pytanie, przypomniał jednocześnie za mottem z okładki najnowszej powieści, że „czasami lepiej nie wiedzieć, kto steruje Twoim życiem”.

Książkę „Cokolwiek wybierzesz” oraz trylogię kryminalną o ateńskim detektywie Leocharesie można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here