W Krzanowicach gościła delegacja z Salzbergen [ZDJĘCIA]

0
W Krzanowicach gościła delegacja z Salzbergen
W Krzanowicach gościła delegacja z Salzbergen

Przedstawiciele Kalpingstamilie Salzbergen oraz Stowarzyszenia GepaV co roku przyjeżdżają z transportem darów.

Od 8 do 11 kwietnia w Krzanowicach przebywała delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Salzbergen. Przedstawiciele Kalpingstamilie Salzbergen oraz Stowarzyszenia GepaV co roku przyjeżdżają z transportem darów. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Karl-Heinz Stein.

- reklama -

Gmina zapewniła pięcioosobowej delegacji noclegi, wyżywienie, a także urozmaicenie pobytu, w tym m.in.: zwiedzanie Muzeum oraz kaplicy św. Krzyża wzniesionej jako mauzoleum rodziny Lichnowskich w Chuchelnej oraz Zabytkowej kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Goście z Niemiec przy okazji wizyty w Krzanowicach zapoznali się z funkcjonowaniem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego oraz stacji Caritas w Krzanowicach. Do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Krzanowicach trafiło osiem sztuk łóżek, 45 materacy, plastry, pięć balkoników do chodzenia, dwa krzesła do kąpieli i materiały pielęgnacyjno-opatrunkowe.

Pożegnalne spotkanie z gośćmi z Niemiec odbyło się w miejscowości Rohov. Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla podziękował za przywiezione dary oraz życzył wszystkim miłego wieczoru oraz szczęśliwej drogi, wręczając jednocześnie pamiątkowe upominki.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here