
Przy ul. Odrodzenia w Markowicach trwają prace ziemne związane z budową sieci gazowniczej. – To inwestycja, o której mówiono w marcu, podczas spotkań prezydenta Dariusza Polowego z mieszkańcami tej dzielnicy – przypomina raciborski ratusz.
W ramach inwestycji rura z gazem zostanie doprowadzona do granicy Markowic z Raszczycami. Wszyscy mieszkańcy ul. Odrodzenia zyskają tym samym możliwość wykonania przyłącza do swoich domów.
Pierwsze budynki już są w trakcie tego procesu. Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowniczej, mogą tego dokonać w placówce gazowniczej (Racibórz, ul. Piaskowa 6, tel. 32 415 37 71).
/oprac. eu/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)


![Bieg Tropem Wilczym w Raciborzu [ZDJĘCIA] Bieg Tropem Wilczym w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bieg-tropem-wiliczym-raciborz.jpg)



![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






