Urzędnicy i strażnicy miejscy pilnowali dzieci podczas egzaminów w Raciborzu

Dziś odbyły się ostatnie egzaminy w szkołach, których organem prowadzącym jest Miasto Racibórz. Pomimo trwającego strajku nauczycieli egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów udało się zorganizować tak, aby zapewnić komfort uczniom i rodzicom.

W Raciborzu do strajku przystąpili niemal wszyscy nauczyciele. W pierwszym dniu strajku do pracy w szkołach przyszło 14. pedagogów. Opiekę nad dziećmi w szkołach podstawowych i przedszkolach udało się zapewnić dzięki odpowiedzialnej postawie osób z wykształceniem pedagogicznym. Odpowiedziały one na apel dyrektorów oraz Urzędu Miasta, publikowany przy wsparciu lokalnych mediów. Za to należą Im się serdeczne podziękowania.

- reklama -

Pedagogów spoza szkół było w sumie 160., z czego z 137. osobami podpisano umowy zlecenie. Reszta ochotników była oddelegowana w ramach swoich obowiązków (m.in. z Urzędu Miasta, Straży Miejskiej, RCK czy Ośrodków Wychowawczych). Ich głównym zadaniem był udział w komisjach egzaminacyjnych, do czego zostali przeszkoleni.

W Raciborzu egzaminy gimnazjalne zdawało w tym roku 376. uczniów w czterech szkołach. Sprawdzian ósmoklasisty pisało 437. dzieci w 10. placówkach. – Wszystkim, wraz z rodzicami życzymy realizacji planów na przyszłość i spokojnych świąt Wielkanocnych – podkreśla prezydent Dariusz Polowy.

Od czwartku rozpoczyna się wiosenna przerwa świąteczna, która potrwa do wtorku (23 kwietnia). – Strajk nauczycieli trwa nadal. Większość zajęć dydaktycznych w szkołach jest odwołana. Jeśli negocjacje w sprawie protestu nauczycieli nie przyniosą rezultatów, wówczas po świętach sytuacja w miejskich placówkach pozostanie bez zmian. Dyrektorzy będą nadal organizować zajęcia zastępcze dla uczniów, którzy przyjdą do szkoły – podaje raciborski magistrat.

Chcemy podziękować również rodzicom za zrozumienie tej trudnej sytuacji. Do tej pory w czasie strajku, chcąc oszczędzić dzieciom stresu, większość z Nich sama zorganizowała opiekę nad swoimi pociechami. Te nieobecności, zgodnie z deklaracją organu prowadzącego oraz dyrektorów, nie będą wpływać na oceny z zachowania ucznia.

Sytuacja w miejskich przedszkolach jest bardziej stabilna. Obecnie, pomimo strajku większości placówek (nie strajkują tylko P2, P13 oraz P16), raciborskie przedszkolaki mają zapewnioną opiekę i posiłek i są przyjmowane we wszystkich placówkach. Dziś (17 kwietnia) w miejskich przedszkolach przebywało 392. dzieci.

Osoby zainteresowane sytuacją w szkołach średnich proszone są o monitoring witryn internetowych szkół oraz strony internetowej starostwa powiatowego, które jest organem prowadzącym tychże placówek.

O wszelkich istotnych informacjach w związku ze strajkiem nauczycieli, w placówkach Miasta Racibórz, będziemy informować na bieżąco.

/oprac. eu/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here