Plastik – finisaż wystawy na Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA]

0
Plastik – finisaż wystawy na Zamku Piastowskim w Raciborzu
Plastik – finisaż wystawy na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Na wystawie znalazły się formy wizualne autorstwa uczniów Technikum nr 1 im. Księżnej Eufemii Raciborskiej kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy.

W domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się finisaż wystawy pt. „Plastik”, na której zaprezentowano formy wizualne autorstwa uczniów Technikum nr 1 im. Księżnej Eufemii Raciborskiej kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy.

- reklama -

„Plastik” – to aranżacja przestrzeni przedstawiająca zlepek przytłaczających nas zjawisk i problemów współczesnego świata. Motywem przewodnim wystawy jest egzystencja człowieka, degradacja środowiska naturalnego, manipulowanie potrzebami oraz problemy społeczne. Wszechobecne tworzywa sztuczne stanowią tło tej aranżacji.

Wystawa przyjęła formę instalacji artystycznej składającej się z projektów wykonanych przez uczniów klas II-IV w latach 2018-2019. – Młodzi artyści operują prostymi i uniwersalnymi znakami. Pojawiają się prace bardzo ascetyczne z formami zgeometryzowanymi o niezwykle mocnym i czystym przekazie, a także typowo ilustratorskie wykorzystujące fotografię – mówią Agnieszka Wereszczyńska i Zygmunt Kobylak, nauczyciele, pod których kierunkiem zostały wykonane prace.

Odbył się również finisaż wystawy pt. „Rebranding”. Ekspozycja to projekt dyplomowy identyfikacji wizualnej i promocji Zamku Piastowskiego w Raciborzu, autorstwa mieszkanki powiatu raciborskiego – Magdaleny Mandrysz. Autorka zaprezentowała logo, księgę znaku, materiały promocyjne oraz serię plakatów, które doskonale łączą historię i z nowoczesnym językiem graficznym.

Iwona Kwapisz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here