Nie oddał 20 zł. Wywieźli go do lasu i pobili łomem!

0
Za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im nawet 8-letni pobyt w więzieniu

W ręce wodzisławskich kryminalnych wpadło dwóch mężczyzn, którzy w minionym tygodniu przy użyciu łomu brutalnie pobili 19-latka.

Jak się okazało, powodem napaści na młodego chłopaka był dług w wysokości 20 złotych. Decyzją sądu, przestępczy duet trafił już za kratki. Za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

- reklama -

W miniony piątek, dyżurny wodzisławskiej policji odebrał zgłoszenie ze szpitala, że trafił do nich chłopak, który mówi, że został wywieziony do lasu i tam pobity.

Na SOR wysłano policyjny patrol, w celu zweryfikowania informacji. Poszkodowany mężczyzna przekazał mundurowym wszystkie informacje dotyczące całego zdarzenia oraz osób i samochodu biorącego w nim udział. 19-latek wyjaśnił mundurowym, że swoim oprawcom był dłużny 20 złotych. Umówił się z nimi na spłatę długu na przystanku. Kazali mu wsiąść do auta i pojechali w okolicę lasu. Tam przy ulicy Olszyny na niego napadli. Zadawali ciosy pięściami i nogami po całym ciele. Oprócz tego, wielokrotnie uderzali go łomem. Gdy skończyli bić, zostawili go samego i odjechali.

W niecałe dwie godziny od zdarzenia, w ręce kryminalnych wpadł pierwszy ze sprawców. W samochodzie należącym do 26-latka zabezpieczono łom, którym posłużyli się oprawcy. Policjanci wiedzieli, że ustalenie drugiego ze sprawców jest tylko kwestią czasu. I choć 24-latek ukrywał się przed organami ścigania, jego zatrzymanie było nieuniknione. Przestępczy duet usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na posiedzeniu w sprawie tymczasowego aresztowania, sąd również nie miał wątpliwości co do zasadności jego zastosowania. Mężczyźni na początku roku opuścili zakład karny, gdzie odsiadywali izolacyjny środek zapobiegawczy za rozbój. Za przestępstwo, którego dopuścili się teraz mogą spędzić za kratkami nawet 8 lat.

EnDe

#KPP Wodzisław Śląski

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here