Święto Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA]

0
Święto Straży Granicznej w Raciborzu
Święto Straży Granicznej w Raciborzu

Funkcjonariusze i pracownicy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu świętowali 28. rocznicę powstania Straży Granicznej.

22 maja w Raciborzu miały miejsce obchody 28. rocznicy powołania Straży Granicznej. W trakcie uroczystości wręczono odznaczania i awanse na kolejne stopnie służbowe. Odbył się też okolicznościowy Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SG połączony z pokazem musztry paradnej. Straż Graniczna przygotowała dla chętnych szereg atrakcji: wystawę sprzętu służb mundurowych, zwiedzanie sali tradycji oraz strzelnicy, stoisko daktyloskopijne oraz trenażer laserowy.

- reklama -

Śląski Oddział Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu jest jednym z dziewięciu oddziałów funkcjonujących w strukturze organizacyjnej Straży Granicznej. Terytorialny zasięg działania Śląskiego Oddziału Straży Granicznej obejmuje obszar dwóch województw: śląskiego i opolskiego. Strukturę organizacyjną Śląskiego Oddziału Straży Granicznej tworzy Komenda Oddziału w Raciborzu oraz Placówki Straży Granicznej. W skład ŚlOSG wchodzą obecnie cztery Placówki Straży Granicznej. Trzy z nich są usytuowane na terenie województwa śląskiego, w tym jedna realizująca zadania w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” w Pyrzowicach, a jedna usytuowana jest na terenie województwa opolskiego. Na terenie województwa śląskiego znajdują się Placówki Straży Granicznej w Bielsku–Białej, Rudzie Śląskiej i Katowicach–Pyrzowicach, natomiast na terenie województwa opolskiego Placówka Straży Granicznej w Opolu.

W Śląskim Oddziale Straży Granicznej pełni służbę 623 funkcjonariuszy, a zatrudnionych jest 183 pracowników.

Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi w trybie ciągłym nabór kandydatów do służby w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu. W 2019 roku ŚlOSG planuje przyjąć blisko 30 nowych funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w Raciborzu, Bielsku–Białej, Katowicach–Pyrzowicach, Rudzie Śląskiej oraz w Opolu. Osoby zainteresowane służbą w tej formacji mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony slaski.strazgraniczna.pl.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here