Uczniowie CKZiU nr 1 na Dniu Polski w Granadzie [ZDJĘCIA]

0
CKZiU nr 1 Hiszpania
Uczniowie przygotowali biało-czerwone dekoracje.

Młodzież podczas praktyk w Granadzie zorganizowała „Dzień Polski”, w ramach którego przygotowano tradycyjne, polskie przekąski.

Produkty, niezbędne do przygotowania polskich potraw, po części przywieziono z Polski. Resztę młodzież musiała zdobyć w lokalnych sklepach. Cześć grupy walczyła z przygotowaniem krokietów, inna z barszczem i sałatką ziemniaczaną, były też koreczki i dekoracje związane z narodowymi barwami. Nie zabrakło biało-czerwonych balonów, serwetek, flagi. Uczniowie wraz z opiekunami także założyli stroje w narodowych kolorach. Włączono disco polo i nadszedł czas zabawy.

- reklama -

Grupa gościła pracodawców, współpracowników, organizatorów projektu, a nawet pracowników hostelu, w którym mieszka. Spotkanie miało charakter międzynarodowy, zjawili się na nim m.in. Hiszpanie, Kubańczycy, Francuzki, Czesi, Węgrzy, a nawet będący gościem hostelu Azjata. Na początku odbyła się degustacja przygotowanych potraw. Polskie dania wzbudziły ogromny zachwyty. Kolejnym punktem imprezy była prezentacja o Polsce. Krótki quiz sprawdzający wywołał spore zaskoczenie i dużo śmiechu.

Uczniowie i opiekunowie z CKZiU nr 1 mają teraz przed sobą dalsze poznawanie najpiękniejszych zakątków i kultury Andaluzji.

/fot. CKZiU nr 1 Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here