Wandale zniszczyli drzewa przy Częstochowskiej. Apel czytelnika

Za pomocą brzeszczotu piłki do metalu i wiertła zdewastowano kilka drzew w okolicy garaży przy ul. Częstochowskiej. O sytuacji poinformował nas czytelnik.

Aktu wandalizmu dokonano na 19-letnim, dorodnym orzechu włoskim, kilkuletniej smukłej brzozie, szlachetnej odmianie czarnego winogronu, ozdobnym dzikim winie i rozłożystej tui. – Egzekucji na roślinności dokonano za pomocą brzeszczotu piłki do metalu, przecinając główne korzenie oraz nawiercając długim 10-cio milimetrowym wiertłem podstawę orzecha i brzozy, a w otwory wprowadzając jakiś środek chemiczny, by drzewa uschły – poinformował czytelnik. – W okresie szczególnej ochrony naturalnego środowiska człowieka, znajdujemy osobników, bo nie nazwę ich mianem dumnym – człowiek, którzy to środowisko niszczą, w jakże skryty, podstępny, pozbawiony wszelkich skrupułów sposób! – mężczyzna nie krył swego rozczarowania. Jego zdaniem sprawcami dewastacji są osoby wynajmujące garaże. – Nieprawdopodobne, aby człowiek mógł być taki podły! – zakończył.

- reklama -

/fot. czytelnik oprac. c/

- reklama -

17 KOMENTARZE

 1. Ta zbrodnia na drzewostanie powinna być ścigana z Urzędu ! Wystarczy przesłuchać użytkowników, a przede wszystkim kobietę zajmującą pierwszy garaż przy ogrodzeniu!

 2. Eliminacja drzewa bez wymaganego zezwolenia to
  Kary pieniężne za nielegalną wycinkę drzew lub krzewów

  Kara pieniężna stanowi sankcję za wycinkę drzew lub krzewów niezgodnie z przepisami ustawy o ochronie przyrody. Kara w formie pieniężnej jest wymierzana przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta za:

  1) usunięcie drzewa lub krzewu bez wymaganego zezwolenia;

  2) usunięcie drzewa lub krzewu bez zgody posiadacza nieruchomości;

  3) zniszczenie drzewa lub krzewu;

  4) uszkodzenie drzewa spowodowane wykonywaniem prac w obrębie korony drzewa;

  5) usunięcie drzewa bez dokonania zgłoszenia albo pomimo sprzeciwu organu na zgłoszenie wycinki drzewa.

 3. szkoda drzew , a wandalizm ten jest szczegolny !
  sluzby ochrony srodowiska zajmą sie tym i zrobią wraz z policją co trzeba . . . .

 4. Spółdzielnia Prezesa Tadeusz Wojnara, uznała te nasadzenia za n i e l e g a l n e /19 lat temu posadzono, aby ekologicznie wzmocnić teren/ i orzekła, że mam sie odpierdolić od sprawców dewastacji drzew i krzewów!

 5. Przypomnę ,że Tadeusz Wojnar to n a j w i e k s z y ZABORCA spółdzielczych pieniedzy! Pobiera apanaże przewyższające zarobki Prezydenta Państwa !

 6. Ten prezes utrzYmuje SPÓŁDZIELNIE BEZ JAKIEGOKOLWIEK KONTAKTU Z INTERNETEM, MA WYBITNYCH PRAWNIKÓW ,KTÓRZY O TO DBAJĄ ZA …..PIENIĄDZE SPÓŁDZIELCÓW!
  Moze prokurator ZIOBRO pomoze?

 7. wejscie na cudzy teren i dokonac takich zniszczen to bedzie kara wysoka , tak domniemywam , zalezy to od naszej „demokracji” i woli politycznej tak mowi fama , ja tylko pisze . . .

 8. Nie wykluczone, tak sądzę, że sprawcą tego skandalicznego czynu jest jeden z tamtejszych garażowiczów, który ma fobię na temat ,,czystości,, pod swoim garażem!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here