Powiatowy Konkurs Muzyczny w rytmach Janis Joplin

0
Powiatowy Konkurs Muzyczny
Jury przyznało pierwsze miejsce ex aequo Julii Mielnik ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich oraz Marcie Tkocz ze Szkoły Podstawowej w Nędzy,

Piąta edycja Powiatowego Konkursu Muzycznego z Języka Angielskiego odbyła się pod hasłem „W rytmach Janis Joplin, czyli stary dobry rock”

Konkurs odbył się w pietrowickiej szkole podstawowej i skierowany był do uczniów klas VI – VIII i III klas gimnazjum. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 15 wykonawców z Bieńkowic, Borucina, Kornowaca, Nędzy, Pietrowic Wielkich , Raciborza i Zabełkowa. Uczestnicy zostali ocenieni przez niezależne jury w składzie:

- reklama -

Pani Bernadeta Popek – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pawłowie, będącą również nauczycielem muzyki,
Pani Alicja Ploch – Burda – nauczycielka i instruktorka śpiewu w Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu,
Pani Iwona Sedlaczek – dyrygentka chóru Bel Canto, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 13 w Raciborzu.

Jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce ex aequo Julii Mielnik ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich wykonującej utwór Demi Lovato „Stone Cold” oraz Marcie Tkocz ze Szkoły Podstawowej w Nędzy, która podbiła serca jury, śpiewając utwór „Riptide” z repertuaru Vance Joy’a. Oliwia Jóźwik ze Szkoły Podstawowej w Kornowacu wykonująca utwór „Writings on the wall” zdobyła drugie miejsce ex aquo z Iriną Gadachik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu, która zaśpiewała „What a wonderful world” Louisa Armstronga. Na trzecim miejscu uplasował się duet uczennic klasy VI z raciborskiej SP 1, Zuzanna Hajduga i Nicole Krybus oraz Hanna Janczura z pietrowickiej Szkoły Podstawowej, uczennica klasy VII.

Jury postanowiło wyróżnić jeszcze 4 wykonawców:

Weronikę Sochę (SP Bieńkowice),

Karolinę Wieczorek (SP Kornowac),

Krzysztofa Krolika (SP Kornowac),

Marcina Niedzielę (SP Zabełków).

Konkurs odbył się w ramach jednego z działań projektu English Teaching pt. Experience, Explore, Enjoy English”, którego celem jest rozwijanie uzdolnień muzycznych uczniów, pobudzanie do twórczego myślenia, zachęcanie do współzawodnictwa, wykorzystanie znajomości języka angielskiego w muzyce oraz promocja naszej szkoły.

/SP Pietrowice Wielkie publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here