Dworzec w Wodzisławiu Śląskim prawie gotowy. Efekty remontu zachwycają [ZDJĘCIA]

Dworzec Wodzisław Śląski
Dworzec w Wodzisławiu Śląskim jest już niemal gotowy. Trwają prace porządkowe.

Generalny remont dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim jest już na finiszu. Budynek robi wrażenie, a włodarze miasta nie kryją zachwytu.

Prace związane z rewitalizacją dworca kolejowego zakładały zachowanie starej konstrukcji obiektu. Został on odtworzony poprzez zabiegi konserwatorskie. Cegły mają naturalny, czerwony kolor. Obiekt uzupełniły elementy iluminacji świetlnej. W projekcie dworca uwzględniono klatkę zewnętrzną z windą, dzięki której z obiektu łatwiej będzie korzystać osobom niepełnosprawnym.

- reklama -

Dworzec Wodzisław Śląski

Zadowolenia z efektu remontu nie kryje Prezydent Miasta Mieczysław Kieca:
To nie jest tylko dworzec kolejowy! Stworzyliśmy całkowicie nową jakość w tej części Wodzisławia. Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia zdjęć, które pokazują m.in. część wnętrz tego zupełnie innego niż kiedyś budynku. Przyznaję, że po dzisiejszej wizycie poczułem się bardzo dumny z tego miejsca. Będzie piękną wizytówką nas i naszego miasta. Na dworcu kolejowym trwają intensywne prace odbiorowe i porządkowe. Za miesiąc zaprosimy Was do środka – napisał w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że na realizację projektu przebudowy i rozbudowy dworca kolejowego i budowę Centrum Przesiadkowego miasto pozyskało środki unijne w wysokości ponad 10 mln zł (według pierwotnych umów o dofinansowanie). Wartość całkowita obu projektów, ujęta w umowach, przekroczyła 14 mln zł.

Wodzisławski dworzec kolejowy pięknieje, a raciborski się rozsypuje – CZYTAJ WIĘCEJ

/fot. UM Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here