Zostawiła psa w nagrzanym samochodzie w Rybniku. Policjanci wybili szybę

Ratunek dla psa nadszedł w samą porę. fot.: pixabay.com

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego rybnickiej komendy uwolnili psa, zamkniętego podczas upału w samochodzie. Do uratowania zwierzęcia przyczyniła się informacja przekazana przez świadków zdarzenia, którzy zauważyli w aucie wycieńczonego psa. Samochód znajdował się na najwyższej kondygnacji otwartego parkingu, w miejscu bardzo nasłonecznionym. Nieodpowiedzialnej właścicielce czworonoga grozi teraz nawet 3 letni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (04.06), około godziny 14.20 na parkingu jednej z galerii handlowych w centrum Rybnika. Do oficera dyżurnego rybnickiej komendy zadzwonił świadek, który poinformował, że w szczelnie zamkniętym, nagrzanym samochodzie marki Nissan Qashqai, znajduje się wycieńczony pies. Dyżurny skierował na miejsce patrol mundurowych. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Pojazd znajdował się na najwyższej kondygnacji otwartego parkingu, w miejscu bardzo nasłonecznionym, gdzie temperatura sięgała ponad 30 stopni Celsjusza. Stróże prawa wybili jedną z bocznych szyb i otworzyli samochód. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych zwierzęciu nic się nie stało.

- reklama -

Po krótkiej chwili na miejscu pojawiła się 21-letnia właścicielka czworonoga. Mieszkance Knurowa, która przebywała na terenie Rybnika grozi teraz nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

Pamiętajmy! Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do poziomu zagrażającego naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i informujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Przypominamy także, że w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu sami możemy podjąć czynności zmierzające do udzielenia pomocy, np. wybijając szybę w aucie.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here