Krzyżanowice kulinarnie zakończyły polsko-czeski projekt

polsko czeski projekt konkurs kulinarny krzyzanowice (27)
Podczas konkursu zmagania oceniał Michał Bałazy, kucharz, juror międzynarodowych konkursów kulinarnych. Fot. UG Krzyżanowice

Projekt „Bezpieczny, aktywny i zdrowy senior” w gminie Krzyżanowice i czeskich Szylerzowicach zakończył się konkursem kulinarnym.

W remizie w Rudyszwałdzie spotkały się kucharki z kół gospodyń wiejskich gminy Krzyżanowice i czeskich Szylerzowic. Głównym zadaniem konkursowym było przygotowanie klusek, a do nich różnych dodatków wytrawnych i „na słodko”.

- reklama -

Podczas konkursu zmagania oceniał Michał Bałazy, kucharz, juror międzynarodowych konkursów kulinarnych oraz reprezentant Polski podczas prestiżowych wydarzeń kulturalnych i kulinarnych. Kucharz może pochwalić się przygotowywaniem potraw podczas obchodów Diamentowego Jubileuszu panowania królowej Elżbiety II, gotował także dla następcy tronu Bahrajnu, Szejka Nassera bin Hamada Al. Khalifa, prezydentów Polski Lecha Wałęsy i Bronisława Komorowskiego.

W ramach projektu „Bezpieczny, aktywny i zdrowy senior” organizowano wydarzenia, warsztaty i spotkania o tematyce kulinarnej i zdrowotnej dla osób po 50. roku życia. Grupą docelową projektu są seniorzy z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Chałupek, Krzyżanowic i Tworkowa, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Krzyżanowice oraz seniorzy czeskiej z miejscowości Szylerzowice.

Gmina Krzyżanowice otrzymała na cały projekt unijne dofinansowanie w wysokości 62.696 zł.

/UG Krzyżanowice publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here