Głubczyce: Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego
Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 prom. alkoholu w organizmie.

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodnij to, policjant wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

56-letnie mężczyzna kierował osobowym volkswagenem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

- reklama -

W wolnym czasie od służby jadąc swoim prywatnym samochodem w miejscowości Baborów policjant zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę osobowego volkswagen. To w jaki sposób prowadził samochód wzbudziło podejrzenie u funkcjonariusza, że może być nietrzeźwy. Po zatrzymaniu pojazdu podejrzenia się potwierdziły. Od kierującego był wyczuwalny alkohol, a patrol ruchu drogowego, który przybył na miejsce przebadał 56-latka. Okazało się że w wydychanym powietrzu zatrzymany kierowca ma ponad 3 promile alkoholu.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. W świetle obowiązujących przepisów za takie przestępstwo grozi kara 2 lat więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

EnDe

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here