Radni Kuliga i Rycka chcą bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci

1
Paweł Rycka i Michał Kuliga
Radni Paweł Rycka i Michał Kuliga. Zdjęcie archiwalne

Radni z obozu byłego prezydenta Mirosława Lenka: Paweł Rycka i Michał Kuliga domagają się bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci, w okresie wakacji.

Radni argumentują swój postulat tym, że zwolnienie dzieci z konieczności kupna biletu na przejazd autobusowy na terenie miasta, pozwoli im na aktywny udział w akcji „Lato w Mieście”. Jak podkreślają – zwłaszcza tym, którzy mieszkają w odległych dzielnicach.

- reklama -

Innym argumentem przedstawionym przez dwójkę opozycyjnych radnych jest fakt, że dzieci i młodzież szkolna chętnie korzysta z ofert klubów sportowych, stowarzyszeń czy też klubów osiedlowych. – „Lato w mieście” to cykl zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pozwoli to organizacjom nie tylko swobodnie przemieszczać się po mieście, ale także zaoszczędzić pieniądze, które przeznaczyć mogą na inne atrakcje i rozrywki dla uczestników akcji – apelują radni do prezydenta Dariusz Polowego.

Przypomnijmy, że obecny prezydent miasta na etapie kampanii wyborczej zapowiadał bezpłatną komunikację miejską dla wszystkich mieszkańców miasta. Był to jeden z koronnych punktów jego programu wyborczego tzw. „Dziesiątki Polowego”. Po wygranych wyborach, pomysł niestety upadł. Dariusz Polowy podkreślał, że powodem tego jest budżet, „odziedziczony” po poprzednikach, który nie daje możliwości podjęcia takich kroków. Jedyne działania jakie udało się w tym kierunku powziąć, to były bezpłatne przejazdy komunikacja autobusową dla dzieci w okresie ferii zimowych. D. Polowy podkreśla, że z pomysłu całkowicie bezpłatnej komunikacji absolutnie się nie wycofuje i wróci do niego w momencie rozpisywania budżetu na przyszły rok.

EnDe

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here