
W RCK zakończyły się warsztaty taneczne. Dzieci i młodzież rozwijały też zdolności manualne, a teraz będą budować latawce.
Pierwszy tydzień wakacji w Raciborskim Centrum Kultury upłynął pod hasłem tańca. Uczestnicy w trzech grupach wiekowych doskonalili swe umiejętności podczas warsztatów tanecznych z Manuelą Krzykałą oraz Denisem Chorym, które tradycyjnie zakończyły się finałem przy Raciborskim Centrum Informacji przy ulicy Długiej. Młodzi adepci poznawali różne style taneczne, np. ragga, modern jazz i hip-hop.
1 lipca rozpoczęły się warsztaty plastyczne z Gabrielą Horny. W pracowni w DK Strzecha dzieci mogły rozwijać zdolności manualne, tworząc kolorowe łapacze snów z włóczki oraz zdobiąc słoiczki techniką decoupage. A już jutro, 4 lipca, wystartują interdyscyplinarne zajęcia w technikach szkła artystycznego połączone z warsztatami fotograficznymi, które poprowadzą Agnieszka Borowska oraz Mariusz Gross oraz warsztaty budowania latawców z Franciszkiem Baraniukiem.
fot. RCK
oprac. /kp/
Środowisko, jakość życia, ekologia




![Raciborska biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych czytelników i rodziców [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/czytelnik-roku.jpg)

![Racibórz znów pokazał wielkie serce. 34. Finał WOŚP [ZDJĘCIA] Racibórz znów pokazał wielkie serce. 34. Finał WOŚP](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-wosp-2026-raciborz.jpg)
![Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lukasz-Schubert.jpg)




![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


