Krystyna Klimaszewska o PETycji: Wspieram inicjatywę

Krystyna Klimaszewska wspiera inicjatywę
Petycja napisana przez portal raciborz.com.pl idzie naprzeciw możliwości zwiększania świadomości mieszkańców co do wspierania ekologicznych postaw - powiedziała K. Klimaszewska.

Inicjatywę stworzenia petycji w sprawie powstania w Raciborzu butelkomatu PET popiera coraz więcej osób z różnych środowisk społecznych i zawodowych. Jedną z nich jest Krystyna Klimaszewska.

Petycję w sprawie butelkomatu PET podpisało już (12.07) 209 osób. Mieszkańcy wyrażają swoje poparcie, zauważając dużą potrzebę powstania w Raciborzu butelkomatu PET.  „Miasto potrzebuje zmian korzystnych dla ekologii!”, „To dobra inicjatywa, w Niemczech się sprawdza z powodzeniem. Tutaj nawet dzieci chętnie zbierały by butelki, aby otrzymywać dodatkowe punkty.”, „Trzeba dbać o środowisko!” – tak mieszkańcy uzasadniają swoje podpisy pod petycją online.

- reklama -

Poparcie wyraziła także Krystyna Klimaszewska, która interpelowała do prezydenta Dariusza Polowego, aby w mieście stanęły maszyny do recyklingu plastikowych butelek.
– Na majowej sesji Rady Miasta Racibórz złożyłam interpelację w sprawie maszyny do recyklingu plastikowych butelek. Prezydent pomysł odrzucił, odpowiadając, że nie przewiduje rozszerzenia systemu gospodarki odpadami komunalnymi o dodatkowe elementy podnoszące jego koszt. Funkcjonujące w Raciborzu pojemniki typu dzwony mają skutecznie zabezpieczać gospodarowanie odpadami. Jednak życie podpowiada nowe rozwiązania, które mają na względzie ekologiczne postawy względem naszej raciborskiej ziemi, w tym naszej planety. – powiedziała K. Klimaszewska.

– Petycja napisana przez portal raciborz.com.pl idzie naprzeciw możliwości zwiększania świadomości mieszkańców co do wspierania ekologicznych postaw. Coraz więcej miast podąża w obranym ekologicznym kierunku i stawia na miasta bez plastiku. Dlaczego nie kolejne miasto? Dlaczego nie Racibórz? Wspieram inicjatywę „rękami i nogami”. Sadzę, że część radnych wsparłaby inicjatywę, zakupując pierwsze np. 1000 butelek.  – przyznaje  Krystyna Klimaszewska.

Podpisz petycję:

 

 

Czytaj także: Eko-Krystyna w natarciu. Radna Klimaszewska chce automatów do recyklingu plastikowych butelek

/publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here