Erasmus + w I LO. Ponad 215 tys. euro na międzynarodowe projekty

0
Erasmus w LO 1 Racibórz
LO I będzie współpracowało ze szkołami z Luksemburga, Włoch, Turcji, Rumunii i Francji. Fot. G. Habrom-Rokosz

Dwa projekty potrwają 2 lata i będą finansowane w ramach programu Erasmus +. Tym razem I LO będzie współpracowało ze szkołami z Luksemburga, Włoch, Turcji, Rumunii i Francji.

Półmetek wakacji przynosi dobre wieści dla I LO w Raciborzu. Po letniej przerwie młodzież i nauczyciele rozpoczną realizację dwóch międzynarodowych projektów edukacyjnych. Międzynarodowe wizyty i spotkania posłużą wymianie doświadczeń i dobrych praktyk, umożliwią poznanie kraju i kultury partnera. Dzięki nim będzie można doskonalić umiejętności językowe oraz poznać rówieśników z Europy.

- reklama -

Pierwszy z projektów pt. „L’Euro: hier, aujourd’hui, demain” zostanie zrealizowany we współpracy ze szkołami: Ecole de Commerce et de Gestion w Luksemburgu oraz Istituto Istruzione Superiore Isa Conti Ellen Vainicher na włoskiej wyspie Lipari. Jego pełna wartość wynosi 86 166 euro.

Drugi z projektów pt. „Empower students welbeing/ Renforcer le bien-être des jeunes” o wartości 130 392 euro zostanie zrealizowany z Lycée Polyvalent Nelson Mandela w Marsylii, Arsal Anadolu Lisesi w tureckim Düzce oraz Colegiul National „Ecaterina Teodoroiu” w rumuńskim Targu-Jiu.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here