Podpisano umowę na budowę obwodnicy Raciborza

3
obwodnica raciborza
Podpisanie umowy na obwodnicę Raciborza. Źródło: tvp.info

Premier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i firmy Strabag podpisali dziś (12 sierpnia) umowę na budowę Wschodniej Obwodnicy Raciborza (DW 935) i przebudowę drogi nr 913 prowadzącej m.in. do lotniska Katowice.

W uroczystości udział wzięli także minister Michał Woś, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, posłanka Katarzyna Dutkiewicz, były europoseł Bolesław Piecha oraz prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

- reklama -

– Ta droga nr 935 z Raciborza do Pszczyny, przez Rybnik i Żory wraz z przede wszystkim tym odcinkiem, który będzie budowany, jest kluczowa dla rozwoju południowej części województwa – powiedział premier M. Morawiecki. – Tutaj będziemy mieli do czynienia z wyprowadzeniem ruchu z Raciborza, a więc czystsze powietrze, zdrowsi ludzie, dużo większy komfort życia i bezpieczeństwo na drogach, ale również lepsze perspektywy rozwoju – dodał.

Obwodnica
Fot. Śląskie. Pozytywna energia

Wschodnia Obwodnica Raciborza to jedna z największych inwestycji dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego (RPO). Z tych środków do projektu oszacowanego początkowo na 200,1 mln zł, zapewniono 146 mln zł dotacji. To największe wsparcie przyznane w drugim i jednocześnie ostatnim konkursie RPO dot. inwestycji na drogach wojewódzkich woj. śląskiego. Podpisana w poniedziałek umowa na to zadanie opiewa na 296,1 mln zł.

/źródło: polskieradio24.pl oprac. c/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. burmistrz polowy przypominam dzięki niemu w Raciborzu nie już nawet 50 tys mieszkańców. PS co Pinokio ma do funduszy europejskich?

  2. A palić w piecach będziemy ciągle węglem, który nas truje, bo przecież „Polska węglem stoi” jak powiedział Morawiecki. Po co był ten szczyt klimatyczny w Katowicach? wstyd na cały świat. Ani ładu ani składu w wypowiedziach MM.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here