Wakacje z GOK-iem Kornowac: Wycieczka do Pszczyny i Goczałkowic [ZDJĘCIA]

0
Wakacje z GOK-iem
Wakacje z GOK-iem

Podczas kolejnej wycieczki uczestnicy zwiedzili Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Ogrody Kapias w Goczałkowicach i park linowy.

Pierwszym miejscem, jakie zwiedzili w sierpniu uczestnicy wakacyjnych akcji organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Kornowacu, było Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

- reklama -

– Renesansowa dwupiętrowa budowla z krużgankami oczarowała nas oryginalnym wyposażeniem wnętrz z przełomu XIX i XX wieku. Dzięki niezmienionej po dzień dzisiejszy aranżacji, kolorach i złoceniach poczuliśmy unikalny klimat tamtych czasów. W gotyckich podziemiach arystokratycznej rezydencji odkryliśmy ukrytą przed oczami ciekawskich zbrojownię z autentycznym uzbrojeniem z okresu od XVI po początek XX wieku – relacjonują uczestnicy.

Kolejnym punktem programu były Ogrody Kapias w Goczałkowicach: prawdziwy raj na ziemi dla miłośników ogrodnictwa. Miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić osobiście, by docenić całe piękno zgromadzonych tam roślin. Na końcu wycieczki na najmłodszych czekała niespodzianka: Park Linowy Runway Concept, gdzie w bezpiecznych warunkach mogły aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i poczuć przypływ adrenaliny. Podczas wspinaczki i pokonywania przeszkód nie zabrakło też śmiechu i dobrej zabawy.

fot. GOK Kornowac
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here