Biblioteki pięknieją dzięki mieszkańcom Raciborza

Biblioteka Racibórz Budżet Obywatelski
Biblioteki w Raciborzu pięknieją

Kanapy, fotele, leżaki, komputery, klimatyzatory a nawet gry planszowe czy barierki ochronne. Czytelnicy w Raciborzu wiedzą, że dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego ich biblioteki mogą być jeszcze bardziej funkcjonalne.

Sprawdź, jakie projekty już zostały zrealizowane a jakie zgłoszono do tegorocznej edycji! Liczby mówią same za siebie – 10 projektów zrealizowanych na łączną kwotę prawie 250 000 zł i aż 8 projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji.

- reklama -

Za nami m.in. zaaranżowanie „Zaczytanego ogrodu” przed biblioteką przy Kasprowicza 12, doposażenie filii w dzielnicach Ostróg, Płonia, Brzezie, Markowice i przy ul. Żorskiej, otwarcie Ocickiego Centrum Multimedialnego, zakup prawie 150 tytułów „planszówek” czy organizacja I Raciborskiego Festiwalu Gier Planszowych.

Biblioteka Racibórz

Na tym jednak nie koniec! Mając bogatsze wyposażenie, biblioteka przystępuje do działania! Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wpłynęło aż osiem projektów. Dwa z nich to projekty ogólnomiejskie – „Fantastyczna Biblioteka” i „Biblioteka oknem na świat pacjenta”, które zakładają zakup niezbędnych do obsługi czytelników i przeprowadzania imprez sprzętów. Projekty na Ostrogu („Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu”), na Płoni („Spotkania z ulubionymi pisarzami w Bibliotece”), w Brzeziu („Biblioteka w Brzeziu-kulturalne centrum dzielnicy”) i w Markowicach („Emocje pełne niespodzianek – warsztaty w bibliotece”) skupiają się wokół organizacji ciekawych wydarzeń kulturalnych. Z kolei filie w Ocicach („Przedszkolak w Bibliotece”) i przy ul. Żorskiej („Uatrakcyjnienie oferty biblioteki przy Żorskiej”) planują dostosować swoją ofertę do potrzeb dzieci, w tym najmłodszych czytelników.

Głosowanie na projekty odbędzie się w dniach 16-29 września. Mieszkańcy Raciborza nieposiadający dostępu do komputera z Internetem, mogą skorzystać z komputerów we wszystkich filiach i oddziałach raciborskiej biblioteki.

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here