26-latek uciekał przed raciborską policją. Miał 2 promile we krwi

0
Policja Racibórz

Kierujący samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg za kierującym, wiedząc dzięki wcześniejszej kontroli, że jest on pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13 sierpnia) po południu około godziny 18: 10 na ulicy Sejmowej w Raciborzu. Wówczas mundurowi z raciborskiej drogówki zauważyli kierującego volkswagenem, którego kilka godzin wcześniej kontrolowali tym samym pojazdem. Wówczas kierowca był pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast przystąpili do działania używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych by zatrzymać samochód do kontroli. Jednakże kierujący samochodem nie zatrzymał się, nie reagując na polecenie mundurowych. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg za kierującym. Ostatecznie policjanci przerwali ucieczkę kierowcy na ulicy Sejmowej w Raciborzu. Piratem drogowym okazał się być 26-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Tu wyjaśniła się też przyczyna jego ucieczki tj. mężczyzna był pijany. po przebadaniu okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

- reklama -

W związku z nowelizacją przepisów i traktowaniem niezatrzymania się do policyjnej kontroli jako przestępstwo, 26-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego musi liczyć się ze srogimi konsekwencjami ucieczki. Dalszy los nieodpowiedzialnego kierowcy leży w rękach sądu.

/KPP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here