Zawodnicy V RAFAKO Półmaratonu Racibórz pobiegną dla Zosi

0
Rafako Półmaraton Racibórz 2018 fot. Katarzyna Przypadło

RAFAKO Półmaraton Racibórz to nie tylko rywalizacja na ponad 21 km i walka o nagrody. Każdego roku bieg ma również wymiar charytatywny.

Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na stale wpisał się w raciborski kalendarz sportowy. W zeszłym roku uczestnicy pobiegli dla 11-letniej dziś Natalki Kwiatkowskiej, borykającej się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. W tym roku uczestnicy będą wspierać roczną Zosię.

- reklama -

Zosia zaraz po urodzeniu trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie spędziła pierwsze półtora miesiąca swojego życia. Wtedy okazało się, że u Zosi nastąpiło ciężkie niedotlenienie mózgu, które z wszystkimi najgorszymi konsekwencjami doprowadziło m.in. do mózgowego porażenia dziecięcego, padaczki i małogłowia.

Obecnie Zosia przebywa w domu z rodzicami i starszą siostrą. Wymagaj stałej opieki wielu lekarzy specjalistów oraz terapeutów. Dziewczynka poddawana jest rehabilitacji, która ułatwia jej codzienną walkę oraz pomaga zapanować nad wzmożonym napięciem mięśni. Zosia potrzebuje m.in. pomocy neurologopedy oraz tyflopedagoga. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna i przerasta możliwości finansowe rodziców.

Właśnie na ten cel w trakcie półmaratonu odbywać się będzie kwesta do puszek, poprowadzą ją wolontariusze raciborskiego Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Pracownia Przyszłości. Na leczenie dziewczynki zostaną też przekazane wpłaty startowego na Mini Półmaraton.

Charytatywny Kids Run

Dla najmłodszych uczestników biegu zorganizowane zostaną zawody Kids Run. Bieg na od 50 do 400 m organizuje Stowarzyszenie Artystyczno- Społeczne Pracownia Przyszłości. Zapisy odbywać się będą w sobotę i niedzielę w Biurze Zawodów. Limit miejsc- 200 dzieci. Wpisowe wynosi 5 zł. Dochód z biegu w całości przekazany zostanie na rzecz Zosi.

Zapisy i szczegółowe informacje w zapowiedziach: V RAFAKO Półmaraton 1 września

Informacje na temat biegu dla Zosi tutaj 

Start Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się 1 września o godzinie 9:00 na ul. Zamkowej. Dystans jest niewielki, bowiem mierzy 2 km można więc go przebiec, przetruchtać, przejść szybkim marszem lub z kijkami Nordic Walking. Należy mieć ukończone 10 lat i zapas energii oraz chęci. Kto nie zdąży zapisać się internetowo, może to zrobić w przeddzień zawodów lub w dzień startu w Biurze Zawodów w Aquaparku H2Ostróg. Trasa biegu oraz Nordic Walking przebiegać będzie ulicami, alejkami parkowymi Miasta Raciborza.

Biuro zawodów będzie mieściło się w Krytej Pływalni H2Ostróg, przy ul. Zamkowej 4 i czynne będzie w dniach 31.08.2019 r. w godz. 16:00 – 20:00 oraz 01.09.2019 r. w godz. 7:00 – 8.15.

Zobacz także: Mini Rafako Półmaraton Racibórz. Pobiegli dla Natalki [ZDJĘCIA]

/materiały prasowe publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here