Energetycy i nauczyciele kolejny raz na starcie półmaratonu

Energetycy i nauczyciele kolejny raz na starcie półmaratonu
Energetycy i nauczyciele kolejny raz na starcie półmaratonu

W ramach półmaratonu odbędą się V Mistrzostwa Polski Energetyków. Swoją kategorię będą mieli również pracownicy oświaty, którzy wystartują w III Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

V Rafako Półmaraton Racibórz już 1 września. Wzorem lat poprzednich tym razem także zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie, jak również Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty. – Niemal tradycyjnie już w trakcie raciborskiego półmaratonu odbędą się zmagania energetyków oraz osób związanych z oświatą. Oprócz tego namawiamy wszystkich, którzy lubią biegać, a jeszcze nie dopisali się do listy startowej, aby zrobili to jak najszybciej! – zachęca Paweł Król, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Zapisów dokonać można pod tym adresem online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4934.

- reklama -

Zawodnicy wystartują o godz. 10:00 z bieżni stadionu miejskiego w Raciborzu. Finiszować będą przy miasteczku biegowym, które zlokalizowane będzie przy raciborskim aquaparku H2Ostróg.

Podobnie jak w roku ubiegłym Biuro Zawodów będzie mieścić się będzie w aquaparku przy ul. Zamkowej 4. Tam już w sobotę (31 sierpnia) od godz. 16:00 do 20:00 odbędzie się weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów zawodniczych wraz z numerami startowymi oraz zapisy (w przypadku wolnych miejsc). Natomiast dalsza weryfikacja i wydawanie numerów startowych odbywać się będzie od samego rana 1 września w godz. 7:00–9:00.

W przeddzień zawodów dla wszystkich startujących przewidziano Pasta Party od godz. 16:00. Dla wszystkich pozostałych, którzy lubią ruch i aktywność na świeżym powietrzu, organizatorzy zachęcają do udziału w bezpłatnych zajęciach Fitness dla Zdrowia przygotowanych przez Akademię Fitness. Dla najmłodszych gry i zabawy z animatorami Stowarzyszenia Pracownia Przyszłości.

W dzień startu atrakcji również nie zabraknie. Bieg główny poprzedzi Mini Rafako Półmaraton Racibórz, czyli bieg charytatywny, na który zapisać można się tutaj: online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5044. Im więcej osób wystartuje, tym większą pomoc otrzyma maleńka Zosia, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here